Wakacje z Dziećmi: Sri Lanka Dla Rodzin



 

Dzień 1

 

Odbiór z lotniska w Kolombo i transfer do hotelu klimatyzowanym samochodem do miejscowości Kitulgala. Czas na odpoczynek po podrozy i zaklimatyzowanie oraz zwiedzanie okolicy. Polecamy wycieczkę rowerową.

 


Dzień 2-3

 

White Water rafting na rzece, przy której był nagrywany film „most na rzece Kwai. Czas wolny na trekkining po dżungli, lub jaskiniach, zwiedzanie lokalnych wsi.

 


Dzień 4


Przejazd do Dambulli, gdzie mieści się 5 świątyń jaskiniowych, najstarsza z nich powstała już w I w p.n.e. Jedna z nich wykuta jest w skale o wysokości 160 metrów. Świątynia jest uważana za największy na świecie kompleks jaskiń z malowidłami, które zajmują tu powierzchnię ponad 2 tys. m˛. W jaskiniach znajdują się ponadto liczne rzeźby i posągi Buddy. Popołudnie wolne, jest tu wiele atrakcji, jezioro, rzeka, ptaki, pola ryżowe, skały, wręcz arkadia przyjemności dla duszy.

 

 

Dzień 5

 

Przejażdżka na słoniu wokół jeziora oraz w jeziorze. Po południu wspinaczka na górę Sigiriya. Sigiriya jest Skalną Fortecę, cytadelą królewską z V w. n.e. ze słynnymi freskami na ścianach skalnej jaskini oraz Lustrzaną Ścianą ze szlifowanego marmuru - prawdopodobnie najwspanialszy zabytek architektoniczny na całej wyspie. Wieczorem przejazd do Kandy.

 


Dzień 6-7


Kandy. Zwiedzanie stolicy kulturowej Kandy wraz ze Świątynią Zęba i muzeum herbaty. Miasto Kandy położone jest w malowniczej dolinie, której uroku dodaje bardzo duże jezioro. Świątynią Zęba jest najważniejszą świątynię buddyjską na Sri Lance z relikwią Zęba samego Buddy!


Po południu czas na odkrywanie okolicy przyhotelowej. Jest tu mnóstwo do robienia, można pozwiedzać okolicę, lokalne plantacje herbaty. Demonstracje gotowania tradycjonalnego curry.

 


Dzień 8

 

Po śniadaniu przejazd samochodem do miejscowości Nuwara Eliya, która jest również znana pod nazwą ‘Mała Anglia”. Większość miasta została wybudowana podczas gdy wyspa była pod władaniem Brytyjczyków. Kręta droga wije się pomiędzy plantacjami herbaty, które wyglądają zupełnie jak te z widokówek. Można się zatrzymać i robić zdjęcia. Zatrzymają się w jednej z przydrożnych Fabryk herbacianych aby skosztować herbaty. Producenci herbaty oprowadzą Państwa po wytwórni i pokażą proces przetwarzania. W Nuwara Eliya spacer po mieście.

 

 

Dzień 9

 

Poranna przejażdżka pociągiem! Nie brzmi porywająco ? To niesamowite przeżycie. Podróż ta została wpisana do Księgi Guinnessa jako jedna z najpiękniejszych podróży na świecie. Dostaną państwo miejsce w ostatnim wagonie, który jest wagonem obserwacyjnym z wielkimi oknami. Pociąg biegnie trasa przez wiele tuneli w przepięknych górach, a następnie pośród malowniczych plantacji herbaty oraz ogrodów warzywnych. Prosimy o przygotowanie aparatów fotograficznych ponieważ te widoki trzeba koniecznie sfotografować. Przyjadą Państwo do miejscowości Ella. Ella jest malowniczą wioską, gdzie krajobrazy odbierają oddech. Relaksacyjny spacer po górach wybranym szlakiem do ‘Małego Końca Świata’ gdzie widoki są niesamowite. Ella Gap jest górską rozpadlinę, skąd rozciąga się przepiękna panorama na okoliczne wzgórza. Jest to również wiele pięknych wodospadów.

 

 

Dzień 10-14

 

Przejazd do hotelu na plaży. To czas na zasmakowanie wakacji, takich jakimi pamiętamy je z dzieciństwa. Opalanie, kapiele, beztroskie zabawy na plazy, lepienie zamkow z piasku, spacery wśród zielonych krajobrazow, by poznac i odkryc egzotykę tego miejsca.

 

 

Dzień 15 

 

Wszystko co dobre szybko się kończy – transfer na lotnisko i przelot do kraju.    

 

 

 


Cana:

 

 • Zakwaterowanie Standardowe*: 7,350 zł/osobę ***
 • Zakwaterowanie Luksusowe:** 9,950 zł/osobę***
 • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

 

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.
** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* . 
*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 


CENA OBEJUJE:

 

 • szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
 • transport klimatyzowanym samochodem
 • noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma     wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
 • posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę

 


 
CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej


Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Atrakcje w Ofercie

Kandy Rejon:Kandy i Hill Country

Kandy, zwany także kulturalna stolica Sri Lanki jest rozłożone wokół jeziora. Kandy jest domem dla Świątyni Zęba, gdzie słynny ząb Buddy jest trzymane, Famous Esala Perahera (festiwal zęba).

Pełny Opis Atrakcji



Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy Rejon:Kandy i Hill Country

Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy To jedna z najbardziej wyjątkowych świątyń na Sri Lance, obiekt ogromnej czci buddystów. To tu przechowywana jest najświętsza relikwia – ząb należący do samego Buddy. Legendy powiadają, ze ząb został wykradziony ze stosu...

Pełny Opis Atrakcji



Nuwara Eliya Rejon:Kandy i Hill Country

Nuwara Eliya To herbaciana stolica Sri Lanki. Miasto ze wszystkich stron otaczają piękne jak z widokówki plantacje herbaty. Nuwara Eliya znajduje się na wysokości 1868 m, panuje tam umiarkowany klimat. Wybierając się w tamte strony należy pamiętać o ciepłych ubraniach. To znakomite...

Pełny Opis Atrakcji



Ella: Górskie Miasteczko Rejon:Kandy i Hill Country

Ella: Górskie Miasteczko Ella to niewielkie, urokliwe miasteczko położone wysoko w górach Sri Lanki. Jest idealnym miejscem do wędrówek górskich, do których zachęcają piękne, malownicze widoki. Znajduje się tu kilka tras wspinaczkowych. Jest to także dobry punkt wypadowy do...

Pełny Opis Atrakcji



Przejazdy pociągiem Rejon:Kandy i Hill Country

Przejazdy pociągiem Przejazdy kolejowe na Sri Lance są popularnym i bardzo atrakcyjnym rodzajem transportu dla turystów, szczególnie w górach, gdzie sceneria zapiera dech w piersiach. Sieć kolejowa, która rozpoczęła działalność w 1864 roku, składa się z dziewięciu linii, z...

Pełny Opis Atrakcji



 Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+