Romans na Sri Lance i MalediwachEgzotyczna Podróż Poślubna

 

 

Dzień 1

 

Powitanie na lotnisku w Kolombo przez  szofera/przewodnika, który będzie towarzyszył Państwu przez resztę wakacji. Szofer zawiezie Państwa klimatyzowanym i komfortowym samochodem do hotelu w centralnej części Sri Lanki, do Kulturowego Trójkąta Sri Lanki. Relax po południu w hotelu. Kolacja z Szampanem przy świetle świeczek.

 


Dzień 2 


Z rana orzeźwiająca wspinaczka na skałę Sigiriya – Lwia Skała – to skalna forteca oraz ruiny pałacu mieszczące się w sercu Sri Lanki. Zabytki te są otoczone przepięknymi ogrodami, stawami i innymi konstrukcjami. Sigiriya jest jednym z najlepiej zakonserwowanych miast Azji i posiada tytuł Dziedzictwa Narodowego.

 

Po południu czeka Państwa jeszcze jedna niesamowita atrakcja do odwiedzenia: starożytne miasto Anuradhapura. Anuradhapura jest wielkim dziedzictwem kulturowym i religijnym Sri Lanki. Obszar Anuradhapury rozciąga się na 3 kilometry kwadratowe i w tym obszarze rośnie najstarsze drzewo świata (bothi tree) liczące ponad 2 tys lat! Antyczne miasto Anuradhapura zawiera wiele archeologicznych i architektonicznych cudów okrytych legendami i tajemnicą. W 380 roku p.n.e. Anuradhapura zdobyła miano stolicy Sri Lanki. Ostatni wieli król Anuradaphury, Mahasena panujący w latach 276-303 n.e. uświetnił to miasto budując wiele świątyń, których dobrze zachowane ruiny można podziwiać do dziś. Anuradhapura została doceniona za swoją świetność i została wpisana w Światowe Dziedzictwo Narodowe UNESCO. Będąc na Sri Lance, Anuradhapura jest miejscem, które trzeba koniecznie zobaczyć.

 


Dzień 3 


Dambulla, Złota Świątynia Dambulla jest świątynią składająca się z pięciu jaskiń powstałych w okresie od I wieku p.n.e. do XVIII wieku. Położona jest w centralnej części Sri Lanki w miejscowości Dambulla.


Po południu przyjadą Państwo do miasta Kandy. Położone wśród gór miasto Kandy jest miastem pełnym najwspanialszej słodyczy klimatu wiecznej wiosny, tuż na skraju dżungli, w której hasają jeszcze pantery i majestatycznie wędrują w trzasku łamanych gałęzi potężne słonie. Poranna niebieskawa mgiełka łagodzi ostrość konturów, romantyzuje krajobraz, tworzy nastrój, w jakim człowiek musi czuć się szczęśliwy i lepszy, niż w istocie jest. Ta poranna mgiełka odkrywa wolno piękne krajobrazy oraz jezioro znajdujące się w samym sercu miasta. Kandy oczarowuje z daleka, widziane jeszcze ze szczytu góry przecięte drogą, i z bliska, gdy turysta spaceruje wśród kandyjskich drzew, ludzi, domów. Kandy urzeka oglądane po raz pierwszy, do Kandy pragnie się wrócić, gdy nadszedł czas pożegnania. Tu również znajduje się najświętsze miejsce buddyjskich wierzeń: Świątynia Zęba (Dalada Maligawa) miejsce przechowywania prawdziwego zęba Buddy. Wieczorem wezmą Państwo udział w pokazach tradycjonalnych tańców Sri Lanki z widowiskowym zakończeniem artystów stąpających po rozżarzonych węglach.

 


Dzień 4


Wzgórza wyspy. Krętymi drogami pośród gór i pagórków, malowniczych wsi i miasteczek udadzą się Państwo do miasta Nuwara Eliya. Po drodze zatrzymają się Państwo aby skosztować złotego płynu wytwarzanego w tych regionach: Cejlońskiej herbaty. Tu odkryją Państwo sekret smaku herbaty oraz sekrety jej przetwarzania. Przewodnik oprowadzi Was po przetwórni herbaty oraz wytłumaczy proces przetwarzania. Nuwara Eliya to miasto usytuowane w środkowej części Sri Lanki. Leży na wysokości prawie 2 tys. m n.p.m. u stóp najwyższej góry w kraju, Mount Pedro. Nuwara Eliya to główne centrum produkcji herbaty na wyspie. Liczne plantacje tworzą typowy dla tej części krajobraz: jak z widokówki. Miasto powstało w czasach kolonialnych Miasto założył i umodelował na wzór brytyjski sam Samuel Baker (odkrywca źródeł Nilu). Wycieczka po mieście. Wieczorem masaż  Ayrueada i spa.

 


Dzień 5 


Wcześnie rano przejazd do Parku Narodowego Równiny Hortona. Ten ostatni górski park na wyspie jest ostoją roślin i zwierząt, które nie występują nigdzie indziej. Miejscowy smukły lori –  purpurowa małpa, azjatyckie jelenie i ptactwo, to najliczniej spotykane tu gatunki zwierząt Jest to płaskowyż ukryty w porannej mgle, rozciągający się na wysokości ponad 2000 metrów, gdzie wielbiciele natury poczują się jak w raju. Dotrzemy też do najpopularniejszego punktu widokowego Parku zwanego Końcem Świata gdzie mgła powoli odkryje niesamowite widoki. Jest to miejsce na krawędzi płaskowyżu, gdzie strome urwisko opada prawie pionowo o ponad 1000 m w dół ku sąsiedniej nizinie. Po drodze zobaczymy przepiękny wodospad Bakera. Park Narodowy Horton Plains wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 


Dzień 6 


Pielgrzymka na Górę Adama. Góra Adama znana lokalnie jako Sri Pada, ma wysokość 2,243 metrów. Jest to wysoka, stożkowa góra ulokowana w środkowej części kraju. Jest to miejsce pielgrzymek, ale także służy do wspinania jako atrakcja turystyczna. Wyprawa na górę zaczyna się o drugiej w nocy, aby na miejsce dotrzeć o 6 rano. Długą drogę wynagrodzi niesamowity widok ze szczytu góry. Sri Pada (w lokalnym języku oznacza „Świętą Ścieżkę”) jest prawie 2 metrową skałą umiejscowioną tuż przy jej najwyższym punkcie – w tradycji Buddyjskiej uznawana jest za ścieżkę, którą chadzał sam Budda. W religii hinduskiej ścieżką tą chodził Shiva, a według chrześcijan i muzułmanów spacerował tamtędy Adam.


Podczas schodzenia w dół dane wam będzie zobaczyć i doświadczyć nienaruszonej natury, która budzić się będzie do życia po nocy. Wiele gatunków ptaków oraz ich poranne pieśni umilą podróż do podnóża góry.


Relaks w ciągu dnia. Można odwiedzić pobliskie wsie i miasteczka. Idealne miejsce na długie spacery pośród plantacji herbaty, romantyczne kolacje przy świetle księżyca. Piękne miejsce do fotografowania.

 


Dzień 7 


Jeep safari po Uda Walawe Parku Narodowym. Główną atrakcją tego parku są słonie i krokodyle. Znajduje się tu tak zwany Dom Tranzytowy dla słoni, lub można to nazwać sierocińcem. Można zobaczyć karmienie małych słoni przez personel sierocińca. Gdy matka słoniątka padnie ofiarą kłusownika dzieckiem zajmują się pozostałe samice. Czasem jednak zdarza się, że sierota zostaje sama. I wówczas wkracza człowiek. W Parku Narodowym Udawalawe jest słoniowy sierociniec. Tu trafiają małe, często wygłodzone lub nawet poranione słoniątka i są przetrzymywane do dorosłości, by potem wrócić do dżungli. Z tego powodu można je oglądać z daleka by nie oswoiły się z ludźmi. Potem bowiem miały by kłopoty z samodzielnym życiem na wolności. W sierocińcu są dokarmiane mlekiem podawanym o określonej godzinie przez rurę udającą smoczek. I wówczas widzowie mogą je oglądać z bliska.


Po południu czas na jeszcze jedną atrakcje (Można zmienić na następny dzień) Yala Park Narodowy: Jeep Safari. Tu są największe szanse na zobaczenie leoparda w środowisku naturalnym. Park Narodowe Yalla słynie z pięknych krajobrazów i różnorodności gatunkowej zwierząt i ptaków. Podczas jeep safari po Parku, poznamy jego zróżnicowane krajobrazy - sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć przedstawiciela tzw. Wielkiej Czwórki czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia lub bawoła. Jest to również dobre miejsce do obserwowania ptaków - pelikanów, ibisów i kormoranów.

 


Dzień 8


Oglądanie Wielorybów i delfinów. Aby zobaczyć Płetwale Błękitne to coś, o czym większość z nas może tylko pomarzyć. Aby zobaczyć więcej niż jednego w życiu jest rzadkością i normalnie zarezerwowane dla szczęśliwców. Na Sri Lance to nie jest wcale prawdą!


Mirissa w południowej części Sri Lanki, Kalpitiya na zachodzie i Trincomalee na wschodnim wybrzeżu są trzema najlepszymi miejscami na świecie, aby zobaczyć te wielkoludy. Te gigantyczne bestie przepływają przy wybrzeżach Sri Lanki, która jest ich roczną trasa migracyjną, w okresie od listopada do lipca, gdzie często towarzyszą im delfiny. Niebieskie Wieloryby są stworzeniami magicznymi i trzeba uwzględnić ich oglądanie podczas każdych wakacji na Sri Lance. Przez kilka miesięcy jest nawet 95% szans, aby je zobaczyć! Po południu relaks na plaży.

 

 

Dzień 10


Relaks na plaży lub basenie przy hotelu. Wieczorem oglądanie żółwi znoszących jaja na plaży.

 

 

Dzień 11 - 14


Transfer na lotnisko a następnie przelot na 4 noce na Malediwy do wybranego hotelu.

 

 

 


Cana:

 

 • Zakwaterowanie Standardowe*: 8,490 zł/osobę ***
 • Zakwaterowanie Luksusowe:** 12,490 zł/osobę***
 • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

 

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.
** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* . 
*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 


CENA OBEJMUJE:

 

 • szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
 • transport klimatyzowanym samochodem
 • noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma     wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
 • posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę

 


CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej


Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Atrakcje w Ofercie

Oglądanie wielorybów: Płetwale Błękitne Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Oglądanie wielorybów: Płetwale Błękitne Płetwale Błękitne to największe ssaki świata. Mierzą ponad 30-metrow, a ich waga dochodzi do 190 ton. W 1966 roku, z powodu licznych polowań objęto je ochrona. Zobaczyć na żywo to ogromne stworzenie graniczy z cudem. Jak jednak wiemy cuda...

Pełny Opis AtrakcjiOglądanie Żółwi Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Oglądanie Żółwi Pięć z siedmiu gatunków żółwi morskich powraca każdego roku na plaże Sri Lanki aby znieść jaja w piasku. Plaże południa wyspy są idealnym miejscem na zobaczenie tego magicznego momentu.

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Yala Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Yala Park Narodowy Yala leży w południowo-wschodniej części wyspy. Jest jednym z najbardziej znanych w Sri Lance parków narodowych. Podzielony jest na dwie części: większa zachodnia, zwana także Ruhunu, oraz mniejsza wschodnia. Pod względem wielkości Yala ustępuje...

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Udawalawe Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Udawalawe Zbiornik UdaWalawe został uznany Parkiem Narodowym w roku 1972. Zajmuje powierzchnię 30.821 ha, dostarcza wodę dla rolnictwa oraz do wytwarzania hydro-energii. To miejsce wiecznie zielone, nawet podczas pory suchej. Zamieszkują je duże stada słoni azjatyckich,...

Pełny Opis AtrakcjiKandy Rejon:Kandy i Hill Country

Kandy, zwany także kulturalna stolica Sri Lanki jest rozłożone wokół jeziora. Kandy jest domem dla Świątyni Zęba, gdzie słynny ząb Buddy jest trzymane, Famous Esala Perahera (festiwal zęba).

Pełny Opis AtrakcjiSri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy Rejon:Kandy i Hill Country

Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy To jedna z najbardziej wyjątkowych świątyń na Sri Lance, obiekt ogromnej czci buddystów. To tu przechowywana jest najświętsza relikwia – ząb należący do samego Buddy. Legendy powiadają, ze ząb został wykradziony ze stosu...

Pełny Opis AtrakcjiHorton Plains National Park – Równiny Hortona Rejon:Kandy i Hill Country

Horton Plains National Park – Równiny Hortona Park ten można śmiało nazwać jednym z najbardziej niesamowitych regionów Sri Lanki. Największą jego atrakcja jest jego zaczarowana, enigmatyczna sceneria. Surowa, mglista i chłodna. Znajdują się tu tak zwany Las Chmur Górskich. Chmury...

Pełny Opis AtrakcjiSzczyt Adama: Sri Panda Rejon:Kandy i Hill Country

Szczyt Adama: Sri Panda Znana lokalnie jako Sri Pada, Góra Adama ma wysokość 2,243 metrów. Jest czwartą, co do wysokości na Sri Lance. Jest to wysoka, stożkowa góra, ulokowana w środkowej części kraju. Jest uznawana za miejsce święte w większości religii. Według buddystów, na...

Pełny Opis AtrakcjiNuwara Eliya Rejon:Kandy i Hill Country

Nuwara Eliya To herbaciana stolica Sri Lanki. Miasto ze wszystkich stron otaczają piękne jak z widokówki plantacje herbaty. Nuwara Eliya znajduje się na wysokości 1868 m, panuje tam umiarkowany klimat. Wybierając się w tamte strony należy pamiętać o ciepłych ubraniach. To znakomite...

Pełny Opis Atrakcji Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+