Kulturowa Przygoda: Sri Lanka - wycieczka objazdowa 

Kulturowa Przygoda: Sri Lanka objazdówka

To doskonała opcja dla tych z Państwa, którzy poza błogim lenistwem na rajskich plażach, pragną poznać historie, kulturę i tradycje miejsc, które odwiedzacie. Podczas wycieczki spędzą Państwo czas z prawdziwa Lankijska rodzina, dzięki której zasmakujecie życia mieszkańca Sri Lanki, zwiedzicie najciekawsze zabytki, oraz poznacie atrakcje, i sekrety, których nie znają popularne przewodniki.

 

Dzień 1

 

Odbiór z lotniska w Kolombo i transfer do hotelu w stolicy. Czas na relaks i odpoczynek po podróży, a także na zapoznanie się okolicą i drobne zakupy.

 

Dzień 2

 

Zwiedzanie Kolombo, największego miasta, a zarazem biznesowej stolicy Sri Lanki. 

 

Dzień 3

 

Przejazd do słynnego miasta Galle i zakwaterowanie u lokalnej rodziny.

Po południu zwiedzanie zabytkowego Fortu Galle.

Wieczorem wspólne przygotowanie posiłku wraz z rodzina, która zdradzi Wam sekrety słynnej lankijskiej kuchni, oraz zapozna z lokalnymi przyprawami. Wspólna kolacja.

Nocleg u rodziny

 

Dzień 4

To dzień wolny, przeznaczony na beztroski relaks na plaży, kąpiele, spacery po mieście i zakupy.

Noc w willi u lokalnej rodziny.

 

Dzień 5

 

Dzień wolny, podczas którego warto odwiedzić przepiękne pobliskie plaże, których widok zapada w pamięci na cale życie.

Noc u lokalnej rodziny (Galle, 10 minut od plaży Unawatuna).

 

 

Dzień 6

 

Po śniadaniu wyprawa z rodziną do lokalnego marketu gdzie będą Państwo mieli okazje, pod okiem tubylców, wybrać ryby, warzywa i owoce do przygotowania kolacji. Lankijczycy to naród nienatarczywy, sprzedawcy nie nagabują turystów, dzięki czemu można spokojnie skupić się na zakupach i poznaniu lokalnych specjałów.

 

Popołudniu jedna z dwóch opcji do wyboru: relaks na rajskiej plaży Unawatuna, lub wodne safari po rzece Madu Ganga, podczas której będziecie mieli okazje Państwo spotkać krokodyle i inne gatunki zamieszkujące te rejony. Zwiedzanie znajdujących się na rzece wysepek, a na nich m.in. starej świątyni buddyjskiej, czy wizyta u tradycyjnej lankijskiej rodziny żyjącą w domku zrobionym z błota i palm, z dala od wynalazków cywilizacji. Można tam nabyć cynamon, którego wyrobem zajmuje się rodzina.

Wieczorem kontynuacja kulinarnych niespodzianek: wspólnie z rodziną przygotują państwo swoje pierwsze Lankijskie curry! Na deser podane zostaną świeże owoce oraz lokalny alkohol: arrack, który świetnie smakuje zmieszany ze świeżym sokiem owocowym.

 

Dzień 7

 

Jeep Safari w Parku Narodowym Udawalawe. Zbiornik UdaWalawe został uznany Parkiem Narodowym w roku 1972. Zajmuje powierzchnię 30.821 ha, dostarcza wodę dla rolnictwa oraz do wytwarzania hydro-energii.

To miejsce wiecznie zielone, nawet podczas pory suchej, zamieszkują je duże stada słoni azjatyckich. Jest to wiec idealny punkt do obserwowania ich w środowisku naturalnym.

Znajduje się tu Elephant Transit Home (ETH), który pomaga osieroconym dzikim słoniom. Łączna liczba sierot przekracza tu 40, z czego większość z nich to młode słoniątka. Zwierzęta są tu przygotowywane do życia na własną rękę, a następnie wypuszczane na wolność.

Noc niedaleko parku.

 

Dzień 8

 

Po śniadaniu wyjazd do malowniczej górskiej miejscowości Ella. Czeka Państwa relaksujący spacer po górach, w otoczeniu zapierających dech w piersiach widoków. Wybranym szlakiem skierujecie się do ‘Małego Końca Świata’ .

Ella Gap to górska rozpadlina, z której rozciąga się przepiękna panorama na okoliczne wzgórza. Znajduje się tam również wiele cudownych wodospadów.

Nocleg w hotelu Adventure Park in Ella (w górach)

 

Dzień 9

 

Dzień zaczynamy od przyjemnej porannej wspinaczki na “Koniec Świata na Równinie Hortona, której największą atrakcja jest cudowna sceneria. Klimat jest tu nieco ostrzejszy, przyroda unikatowa, a widoki niezapomniane.

Popołudniu czas wolny, który najlepiej przeznaczyć na odkrywanie tajemnic okolicy.

 

Dzień 10

 

Po śniadaniu podróż w kierunku górskiej miejscowości  Nuwara Eliya, znanej również pod nazwą ‘Mała Anglia”( Jej większa część została wybudowana, podczas gdy wyspa była pod władaniem Brytyjczyków).

Droga do Nuwara Eliya prowadzi pośród malowniczych plantacji herbaty i ogrodów warzywnych. To idealne miejsce na fotografie z podroży – czekają na Państwa widoki, których nie sposób nie uwiecznić na zdjęciach.

W południe zakwaterowanie w hotelu w Nuwara Eliya.

Po południu wycieczka po mieście a wieczorem relaks w hotelu.

 

Dzień 11

 

Przejazd samochodem do stolicy kulturowej Sri Lanki – Kandy. Postój w jednej z przydrożnych przetwórni herbacianych połączony z jej zwiedzaniem, podglądaniem procesu przetwarzania herbaty, oraz kosztowaniem jej kosztowaniem. Będziecie mieli Państwo okazje spróbować prawdziwej herbaty ze Sri Lanki.

Przyjazd do Kandy, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny pokaz tradycjonalnych tańców.

 

Dzień 12

 

Zwiedzanie Kandy, położonej w malowniczej dolinie, w otoczeniu ogromnego jeziora. Zwiedzanie Świątyni Zęba, która jest najważniejszą świątynię buddyjską na Sri Lance z relikwią Zęba samego Buddy.

Po południu przechadzka po najpiękniejszym azjatyckim ogrodzie – ogrodzie botanicznym Peradeniya. Znajduje się tu ponad 5 tysięcy roślin z całego świata!

Noc w Hotelu Thilanka

 

Dzień 13

 

Rano przejazd do Anuradhapury, pierwszej stolicy Sri Lanki z V w. p.n.e.

Zobaczycie tam Państwo miedzy innymi święte drzewo Sri Maha Bodhi, które zostało wyhodowane ze szczepu figowca, pod którym Budda doznał Oświecenia podczas medytacji> Miejsce to ma szczególnie ważne znaczenie dla buddystów. Zobaczycie również liczne świątynie (m.in. Wielką Stupę- Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni o naturalnej wielkości, dagobę Jethawanaramaya i wiharę (klasztor buddyjski) Abhayagiriya, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO).

 

Dzień 14

 

Na dzień dobry przejażdżka na słoniu, czym była by bez tego wizyta na Sri Lance !Następnie wspinaczka na Sigiriya - Skalną Fortecę, cytadelą królewską z V w. n.e. ze słynnymi freskami na ścianach skalnej jaskini oraz Lustrzaną Ścianą ze szlifowanego marmuru. Jest to prawdopodobnie najwspanialszy zabytek architektoniczny na całej wyspie.

 

Po południu: Przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

 

Cena:

 

 • Zakwaterowanie Standardowe*: 6,590 zł/osobę ***
 • Zakwaterowanie Luksusowe:** 9,490 zł/osobę***
 • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

 

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.
** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* . 
*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 


CENA OBEJUJE:

 

 

 • szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
 • transport klimatyzowanym samochodem
 • noclegi: w hotelach według programu (lub takiego samego standardu, jeśli w wymienionych nie ma wolnych pokoi), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
 • posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę

 


CENA NIE OBEJMUJE:

 

 

 • posiłków niewymienionych w programie
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej

 Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Turtle Bay Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Turtle Bay to niewielki i uroczy hotel butikowy usytuowany na spokojnych piaskach Kalamatiya.Obszar ten znany jest głównie ze swoich rezerwatów przyrody i bogatego życie ptaków. Pobliskie plaże nie są tłoczne, są piękne i tu naprawdę można cieszyć się urlopem! Hotel jest...

Pełny Opis HoteluAtrakcje w Ofercie

Galle Fort Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Galle Fort Galle to najbardziej znane wśród atrakcji regionu miejsce. Został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako najlepszy przykład ufortyfikowanego miasta wzniesionego przez Europejczyków w Azji południowej i południowo-wschodniej. Został on wybudowany przez...

Pełny Opis AtrakcjiUnawatuna - Plaże Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Unawatuna - Plaże Unawatuna jest główną atrakcją turystyczną i słynie z pięknej plaży i koralowców. To malownicza plaża w kształcie półokręgu z zatoka, która rozciąga się na około 1 kilometr. Są tu serwowane świeże ryby i owoce morza, które rozpieszczą najbardziej...

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Udawalawe Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Udawalawe Zbiornik UdaWalawe został uznany Parkiem Narodowym w roku 1972. Zajmuje powierzchnię 30.821 ha, dostarcza wodę dla rolnictwa oraz do wytwarzania hydro-energii. To miejsce wiecznie zielone, nawet podczas pory suchej. Zamieszkują je duże stada słoni azjatyckich,...

Pełny Opis AtrakcjiKandy Rejon:Kandy i Hill Country

Kandy, zwany także kulturalna stolica Sri Lanki jest rozłożone wokół jeziora. Kandy jest domem dla Świątyni Zęba, gdzie słynny ząb Buddy jest trzymane, Famous Esala Perahera (festiwal zęba).

Pełny Opis AtrakcjiSri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy Rejon:Kandy i Hill Country

Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy To jedna z najbardziej wyjątkowych świątyń na Sri Lance, obiekt ogromnej czci buddystów. To tu przechowywana jest najświętsza relikwia – ząb należący do samego Buddy. Legendy powiadają, ze ząb został wykradziony ze stosu...

Pełny Opis AtrakcjiHorton Plains National Park – Równiny Hortona Rejon:Kandy i Hill Country

Horton Plains National Park – Równiny Hortona Park ten można śmiało nazwać jednym z najbardziej niesamowitych regionów Sri Lanki. Największą jego atrakcja jest jego zaczarowana, enigmatyczna sceneria. Surowa, mglista i chłodna. Znajdują się tu tak zwany Las Chmur Górskich. Chmury...

Pełny Opis AtrakcjiNuwara Eliya Rejon:Kandy i Hill Country

Nuwara Eliya To herbaciana stolica Sri Lanki. Miasto ze wszystkich stron otaczają piękne jak z widokówki plantacje herbaty. Nuwara Eliya znajduje się na wysokości 1868 m, panuje tam umiarkowany klimat. Wybierając się w tamte strony należy pamiętać o ciepłych ubraniach. To znakomite...

Pełny Opis AtrakcjiElla: Górskie Miasteczko Rejon:Kandy i Hill Country

Ella: Górskie Miasteczko Ella to niewielkie, urokliwe miasteczko położone wysoko w górach Sri Lanki. Jest idealnym miejscem do wędrówek górskich, do których zachęcają piękne, malownicze widoki. Znajduje się tu kilka tras wspinaczkowych. Jest to także dobry punkt wypadowy do...

Pełny Opis Atrakcji Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+