Sri Lanka - Wycieczka Objazdowa: eko, przygoda, historia i plażaSri Lanka - Wycieczka objazdowa: eko przygoda historia i plaża

 

Dzień 1

 

Przylot na Sri Lankę

 

Odbiór z lotniska w Kolombo i transfer do hotelu klimatyzowanym samochodem do hotelu. Szofer-przewodnik będzie z Państwem przez całe wakacje. Po południu

czas na relaks, lub zwiedzanie okolicy. Polecamy wycieczkę rowerową.   

 

 

Dzień 2

 

Spływy kojakowe

 

Spływy kajakowe na rzece, przy której był nagrywany film „Most na rzece Kwai. Po południu trekkining po dzikiej dżungli, lub jaskiniach jak z baśni. Okolice te słyną z pięknej przyrody.

 

 

Dzień 3

 

Dambulla – zwiedzanie

 

Zwiedzanie  Dambulli, gdzie mieści się 5 świątyń jaskiniowych, najstarsza z nich powstała już w I w p.n.e. Jedna z nich wykuta jest w skale o wysokości 160 metrów. Świątynia jest uważana za największy na świecie kompleks jaskiń z malowidłami, które zajmują tu powierzchnię ponad 2 tys. m². W jaskiniach znajdują się ponadto liczne rzeźby i posągi Buddy. Popołudnie wolne, jest tu wiele atrakcji, jezioro, rzeka, ptaki, pola ryżowe, skały.

 

Dzień 4

 

Przejażdżka na słoniu oraz wspinaczka na Fortecę skalną Sigiriya

 

Przejażdżka na słoniu, a popołudniu wspinaczka na górę Sigiriya. Sigiriya jest Skalną Fortecę, cytadelą królewską z V w. n.e. ze słynnymi freskami na ścianach skalnej jaskini oraz Lustrzaną Ścianą ze szlifowanego marmuru - prawdopodobnie najwspanialszy zabytek architektoniczny na całej wyspie.

 

 

Dzień 5-6

 

Miasto Kandy i Świątynia Zęba Buddy

 

Przyjazd do Kandy. Zwiedzanie stolicy kulturowej Kandy wraz ze Świątynią Zęba i muzeum herbaty. Miasto Kandy położone jest w malowniczej dolinie, której uroku dodaje bardzo duże jezioro. Świątynią Zęba jest najważniejszą świątynię buddyjską na Sri Lance z relikwią Zęba samego Buddy!

 

Dzień 7- 8

 

Góry Knuckles – trekking

 

Przejazd do Pasma Górskiego Knuckles. Góry Knuckles znajdują się w środkowej części Sri Lanki. Ich nazwa pochodzi od ich kształtu zaciśniętej pięści.  Krajobraz tych gór tworzy niesamowity malowniczą, wręcz poczucie krainy czarów.
Trekking niekończącymi się ścieżkami wśród plantacji herbaty, pól ryżowych i malowniczych wiosek są naprawdę wspaniałe.
 

 

Dzień 9

 

Jeep Safari w parku Udawalawe

 

Przejazd na południowy zachód Sri Lanki i popołudniowe jeep safari po jednym z najpiękniejszym parkówSri Lanki: Udawalawe,  gdzie można zobaczyć setki dzikich zwierząt. Park Udawalawe jest jednym z najlepszych miejsc w Azji, do oglądania dużych stad słoni azjatyckich. Mieszany, wiecznie zielony las to dominujący typ lasu w parku. Zachowuje on swoją zieleń, nawet w porze suchej i jest domem dla  wielkich stad Azjatyckich słoni. Zbiornik Uda Walawe został uznany Parkiem Narodowym w roku 1972 i zajmuje powierzchnię 30.821 ha w  celu ochrony obszaru  tego zalewiska, który dostarcza wodę do celów rolnictwa oraz do wytwarzania hydro-energii. Tu znajduje się Elephant Transit Home (ETH), gdzie pomaga się osieroconym dzikim słoniom. Odwiedzający to miejsce mogą obserwować, jak są słonie traktowane. Łączna liczba osieroconych słoni przekracza tu 40, z czego większość z nich to młode. Zwierzęta są tu przygotowywane do życia na własną rękę, a następnie wypuszczane na wolność. Władze parku utrzymują stałą czujność nad nowo uwolnionymi zwierzętami, dopóki nie przyzwyczają się do życia w wolności. Zakwaterowanie niedaleko parku.

 

 

Dzień 10

 

Udawalawe i zwiedzanie okolic

 

Trekking po dżungli oraz pobliskich miejscowościach w pobliżu parku Udawalawe.

 

 

 

Dzień 11-14

 

Plażowanie

 

Przejazd do hotelu na plaży na pozostałe dni (5 nocy) Twoich wakacji na wschód lub południowy-zachód Sri Lanki, w zleżności od pory monsunowej.

 

 

Dzień 14

Wszystko co dobre szybko się kończy – transfer na lotnisko i przelot do kraju.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
   

Cena

 

  • Zakwaterowanie Standardowe*: 7,490 zł/osobę ***
  • Zakwaterowanie Luksusowe:** 9,490 zł/osobę***
  • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

 

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.

** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* .

*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 

CENA OBEJMUJE:

- szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu

- transport klimatyzowanym samochodem
- noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma     wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
- posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
- obsługę lokalnych przewodników
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- opiekę lokalnego przewodnika

-wizę

 

CENA NIE OBEJMUJE:

-posiłków nie wymienionych w programie

- innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej

 

 Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

98 Acres Resort and Spa Rejon:Kandy i Hill Country

98 Acres Resort and Spa Nazwa hotelu pochodzi od wielkości obszaru, na której położony jest hotel w górskiej miejscowości Ella. Okolice hotelu są bardzo sceniczne gdyż wille hotelowe wybudowane są na zboczu góry skąd widoki są bezcenne. Okoliczne wzgórza pokryte są żywą...

Pełny Opis HoteluAtrakcje w Ofercie

Park Narodowy Udawalawe Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Udawalawe Zbiornik UdaWalawe został uznany Parkiem Narodowym w roku 1972. Zajmuje powierzchnię 30.821 ha, dostarcza wodę dla rolnictwa oraz do wytwarzania hydro-energii. To miejsce wiecznie zielone, nawet podczas pory suchej. Zamieszkują je duże stada słoni azjatyckich,...

Pełny Opis AtrakcjiSri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy Rejon:Kandy i Hill Country

Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy To jedna z najbardziej wyjątkowych świątyń na Sri Lance, obiekt ogromnej czci buddystów. To tu przechowywana jest najświętsza relikwia – ząb należący do samego Buddy. Legendy powiadają, ze ząb został wykradziony ze stosu...

Pełny Opis AtrakcjiGóry Knuckles Rejon:Kandy i Hill Country

Góry Knuckles Góry Knuckles znajdują się w środkowej części Sri Lanki. Ich nazwa pochodzi od ich kształtu zaciśniętej pięści, która tworzy malowniczą krainę czarów. Wierzenia i obyczaje, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie zostały dobrze zachowane w tych...

Pełny Opis Atrakcji Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+