Sri Lanka Poza utartym Szlakiem Turystycznym - wycieczkaPoza utartym szlakiem: Sri Lanka dla łowców przygód.

 

Sri Lanka jest jeszcze bardzo nieodkrytym krajem, który ma wiele tajemnic i przyjemnych niespodzianek. Zupełnie znienacka można się tu natknąć na miejsca, gdzie turyści jeszczenie zagościli.  To prawdziwa satysfakcja, gdyż można poczuć się jak łowca przygód. Stworzyliśmy program podróży na Sri Lankę, który zapewne spodoba się podróżnikom szukajacych orginalnych doświadczeń i przeżyć. Ta piękna wyspa nękana była wieloletnim konfliktem zbrojnym pomiędzy lokalną ludnością. Ponadto w 2004 roku wielkie tsunami odstraszałyło wielu turystów. Dziś konflikt zbrojny jest zakaończony a zniszczenia po tsunami odbudowane. Teraz to miejsce tylko czeka, aby je odkryć. Nie zwiedzaj zwyczajnie Sri Lanki jak inni – doświadcz jej!

Najważniejsze atrakcje programu:

 - plaże Alankuda

- płetwale błękitne i delfiny

- Safari w Parku Wilpattu – lamparty, słonie, niedźwiedzie, krokodyle.

- Zabytki antycznego miasta Pollonoruwa

- Powojenne krajobrazy miasta Jafna (północ Sri Lanki)

- Wspinaczka na Lwią Skałę Sigiryia – antyczne królestwo

- Gromady słoni w parku Minneriya

- Nieodkryte szlaki gór Knuckles

- Herbaciane miasto Haputale

- Wyprawa na Koniec Świata – czyli Równiny Hortona

- Wspinaczka nocna na Szczyt Adama

- Las Deszczowy Sinharaja

 

 

Dzień 1

Przylot na Sri Lankę

Przylot do Kolombo i transfer klimatyzowanym samochodem do hotelu przy  miejscowości Kalpitiya na dwie noce na plaży Alankuda. Odpoczynek na plaży

Dzień 2

Alankuda – Płetwale błękitne, kaszaloty i delfiny

Z rana podróż łodzią w głąb oceanu aby wypatrzyć największe zwierzęta, które kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię – wieloryby gatunku płetwal błękitny oraz kaszalot. Przy odrobinie szczescia zobaczysz też wiele delfinów –czasami nawet całe setki! Po południ relaks na plaży.

Dzień 3 

Park Narodowy Wilpattu

Z rana wyjazd na wyjatkowe safari w poszukiwaniu niedźwiedzi wargaczy oraz Leopardów. Wilpattu jest również domem dla ponad 250 gatunków ptaków, przy czym Azjatycki słoń, jeleń mundżak indyjski, sambar, szakal, oraz bawół są innymi zwierzętami, które często można spotkać w parku.
 

Dzień 4

 Antyczne miasto Pollonoruwa  - i podróż do miasta Jafna

Po śniadaniu przyjazd do antycznego miasta Polonnaruwa, które było średniowieczna, druga z kolei antyczna stolica Sri Lanki. Wielka atrakcja turystyczna i archeologiczna ciągnąca się wzdłuż wschodniego brzegu ogromnego sztucznego zbiornika wodnego Parakrama Samudra, utworzonego w celu zapewnienia dawnej stolicy wody. Znajduje się tam również Muzeum Archeologiczne (7,30-18,00) z makietami dawnej stolicy oraz pojedyncze przedmioty z wykopalisk. W północnej części antycznego miasta Polonnaruwa znajdują się zachowane w zadziwiającym stanie ruiny dawnej stolicy zatopione we wspaniałych tropikalnych ogrodach. Oddaj sie atmosferze tego niezwykłego miejsca.

Po południu kilkugodzinna podróż na północ do miasta, które dopiero od niedawna otarte jest do z

 

Dzień 5

 Jafna – powojenne krajobrazy

Północ kraju to obszar, który został najbardziej dotknięty przez były konflikt. Co za tym idzie, jak dotąd, obszar ten jest najmniej rozwinięty turystycznie. Podróże do tych regionów to niesamowita przygoda. Ludzię są tu życzliwi i uśmiechnięci. Północny półwysep się bardzo sztbko rozwija i powstało wiele nowych dróg. Głównym ośrodkiem pólnocy jest miasto Jaffna. Nie ma tu jeszcze wiele hoteli, ale Polanka Travel zna kilka przytulnych miejsc, a jedzenie jest tu doskonałe. W okolicy jest wiele fascynujących atrakcji, a Państwo wezmą udział w wycieczce o tematyce wojny z Tygrysami Tamilskimi, można zobaczyć wiele pozostałości i miejsca bitw

 

Dzień  6

Jafna wyspy

Wyspy na całym półwyspie są szczególnie interesujące i nieustraszony podróżnicy będą nagradzani fascynującym wglądem historycznego regionu kraju.

Dzień 7

Habarana

 

Przyjazd do miasta Habarana i czas na relaks lub zwiedzanie okolic. Przejażdżka motorem riksza.

Dzień 8

Wspinaczka na Skalną Fortecę Sigiriya

W dowolnym czasie, polecamy z rana, kiedy nie jest bardzo gorąco zacząć wspinaczkę na Fortecę Sigiriya. Mogą Państwo zrobić to w dowolnym tempie, gdyż nie są Państwo z grupą innych ludzi.

Sigiriya to skalna forteca oraz ruiny  pałacu mieszczące się w sercu Sri Lanki. Ruiny cytadeli, z której król ojcobójca Kassapa (447-495) uczynił swą stolicę, rozciągają się na stromych zboczach i na szczycie „Lwiej Skały”, granitowego bloku o wysokości 370 m, górującego nad otaczającą ze wszystkich stron dżunglą. Do ruin prowadzi ciąg korytarzy i schodów, dochodzących do paszczy kolosalnego lwa z cegły i z gipsu. Zabytki te są otoczone przepięknymi ogrodami, stawami i innymi konstrukcjami. Sigiriya jest jednym z najlepiej zakonserwowanych miast Azji i posiada tytuł Dziedzictwa Narodowego UNESCO.

 

W drodze powrotnej można poprosić kierowce aby zatrzymał się w wiosce artystycznej, gdzie można nabyć ręcznie wyrabiane pamiątki.

 

Dzień 9

Safari w Parku  Minneriya

Po śniadaniu przyjazd do Parku Narodowego Mineriya -  jeep safari po Parku gdzie w niektórych miesiącach można zobaczyć niesamowite widowisko gromadzenie się słoni przy zbiorniku wodnym. W miesiącach lipiec – sierpień jednorazowo można zobaczyć do 350 osobników!  Widowisko to zostało wpisane w światową dziesiątke najbardziej niesamowitch.

 

Dzień 10

Pasmo Górskie The Knuckels

Przejazd do Pasma Górskiego Knuckles. Góry Knuckles znajdują się w środkowej części Sri Lanki. Ich nazwa pochodzi od ich kształtu zaciśniętej pięści.  Krajobraz tych gór tworzy niesamowitą atmosferę, wręcz poczucie krainy czarów.
Trekkingi niekończącymi się ścieżkami wśród plantacji herbaty, pól ryżowych i malowniczych wiosek są naprawdę wspaniałe.
 

 

Dzień 11

Pasmo Górskie The Knuckels - Trekking

Góry Knuckles znajdują się w środkowej części Sri Lanki. Ich nazwa pochodzi od ich kształtu zaciśniętej pięści, która tworzy malowniczą krainę czarów. Wierzenia i obyczaje, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie zostały dobrze zachowane w tych odległych miejscach, oddzielonych od reszty świata.

Góry te  odgrywają również kluczową rolę w dziedzinach takich jak historia, archeologia, społeczność tubylcza i ich tradycje. Spacery niekończącymi się ścieżkami wśród plantacji herbaty, pól ryżowych i malowniczych wiosek są naprawdę wspaniałe. Działają kojąco i relaksacyjnie na zmysły.

 

Dzień 12

Adams Peak wspinaczka

Znana lokalnie jako Sri Pada, Góra Adama ma wysokość 2,243 metrów. Jest czwartą, co do wysokości na Sri Lance. Jest to wysoka, stożkowa góra, ulokowana w środkowej części kraju. Jest uznawana za miejsce święte w większości religii. Według buddystów, na jej szczycie znajduje się odcisk stopy samego Buddy. Zdaniem Chrześcijan, odcisk należy do stopy Adama, pierwszego człowieka na ziemi, zesłanego tu przez Boga z raju. Muzułmanie również uważają tę górę za świętą, jako że według nich znajduje się tam odcisk stopy proroka Mohameda. Według Hindusów natomiast, na szczycie góry pozostawił swój odcisk Shiva. Góra jest miejscem licznych pielgrzymek, ale ma także ogromne znaczenie, jako atrakcja turystyczna. Jest bowiem rewelacyjnym miejscem do wspinaczek. Wyprawa na górę zaczyna się o drugiej w nocy, aby na miejsce dotrzeć około godziny 6 rano. Długą drogę wynagrodzi niesamowity widok ze szczytu góry. Sri Pada (w lokalnym języku oznacza „Świętą Ścieżkę”) jest prawie 2-metrową skałą umiejscowioną tuż przy jej najwyższym punkcie. W tradycji Buddyjskiej uznawana jest za ścieżkę, którą chadzał sam Budda. Także podczas schodzenia w dół dane Wam będzie zobaczyć i doświadczyć nienaruszonej natury, która budzić się będzie do życia po nocy. Wiele gatunków ptaków oraz ich poranne pieśni umilą podróż do podnóża góry.

 

 

 

Dzień 13

Ella- górska wieś

Ella: Górskie Miasteczko Ella to niewielkie, urokliwe miasteczko położone wysoko w górach Sri Lanki. Jest idealnym miejscem do wędrówek górskich, do których zachęcają piękne, malownicze widoki. Znajduje się tu kilka tras wspinaczkowych i wiele wodospadów. Jest to także dobry punkt wypadowy do plantacji herbaty.

Dzień 14                                                                           

Ella – czas na relaks, odkrywanie okolicznych wsi i lokalnej kultury i tradycji

 

Dzień 15

Hotron Plains – trekking do Końca Świata

Równiny Hortona. Park ten można śmiało nazwać jednym z najbardziej niesamowitych regionów Sri Lanki. Największą jego atrakcja jest jego zaczarowana, enigmatyczna sceneria. Surowa, mglista i chłodna. Znajdują się tu tak zwany Las Chmur Górskich. Chmury często pokrywają te lasy tworząc gesty chmurny las.

Park słynie gigantycznych zielonych paproci, zróżnicowanej i bogatej przyrody, oraz nieprzewidywalnego mikroklimatu górskiego. Park usytuowany jest na wysokości 2000 metrów, jego główną atrakcja jest skarpa, znana jako Koniec Świata (Words’ End), która jest wspaniałym punktem widokowym na krawędzi tego płaskowyżu. Jest to bardzo popularny cel wędrówek turystów. Podążając w kierunku Końca Świata mija się widowiskowy Wodospad Bakera. 

 

Dzień 16

Kitulgala – Spływy kajakowe

 

 Rafting na rzece, przy której był nagrywany film „Most na rzece Kwai

 

Dzień 17

Kitulgala – jaskinie idżungle.

 

Trekkining po dzikiej dżungli, lub jaskiniach jak z baśni. Okolice te słyną z pięknej przyrody.

 

 

Dzień 18

Sinharaja – Las Deszczowy

 

Przyjazd a następnie zwiedzanie Sinharaja Forest Reserve, który jest Parkiem Narodowym wpisanym w 1989 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Las ten jest określany, jako tropikalny, nizinny Las Deszczowy oraz jako tropikalny wilgotny wiecznie zielony. To jeden z ostatnich dziewiczych lasów deszczowych. Sinharaja jest bez wątpienia wielkim skarbem natury z ogromną różnorodnością środowiska gdzie występuje większość endemicznych dla Sri Lanki gatunków. Endemiczność gatunków w lesie Sinharaja jest unikalna i nigdzie na świecie nie ma tak wielkiej różnorodności skupionej na tak małym obszarze. Sinharaja jest prawdziwym rajem dla ornitologów, gdyż aż 95% gatunków ptaków tu zamieszkujących to endemity. Ten delikatnie mroczny las, owiewa tajemnica i legendami. Sinha znaczy Lew a Raja – Król. Legenda głosi, że mieszkańcy tego lasu są potomkami Księżniczki oraz Króla Lwa, którzy niegdyś zamieszkiwali Sinharaja. W Lesie Sinharaja ma miejsce niesamowite widowisko, którego aktorami są ptaki. Różne ich gatunki współpracują, by zdobyć pożywienie. Zjawisko to jest znane, jako Fale żywieniowe ptaków. Jest to unikatowy spektakl, który można zobaczyć i usłyszeć, gdyż cichy z reguły las w mgnieniu oka przemienia się w niesamowity i jakże cudowny spektakl budzący nasze zmysły.

 

Dzień 19

Sinharaja – Las Deszczowy

Jeszcze jeden dzie w Lesie Sinharaja

Dzień 20

Transfer na lotnisko i przelot do kraju

 

Cana:

 

 • Zakwaterowanie Standardowe*: 12,590 zł/osobę ***
 • Zakwaterowanie Luksusowe:** 14,490 zł/osobę***
 • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

 

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.
** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* . 
*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 


CENA OBEJUJE:

 

 

 • szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
 • transport klimatyzowanym samochodem
 • noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
 • posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę

 


CENA NIE OBEJMUJE:

 

 

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej

 

 

 Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Chaaya Wild Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Chaaya Wild to nie tylko hotel, to prawdziwa przygoda. Hotel ten usytuowany jest na granicy Parku Narodowego Yala, w sercu dżungli, w otoczeniu przepięknej przyrody. Każdy domek hotelowy jest osobny i wybudowany na palach, aby dzikie zwierzęta nie dostały się do wewnątrz. Wystrój...

Pełny Opis HoteluAtrakcje w Ofercie

Biblioteka w Jaffna Rejon:Północ Sri Lanki i Jaffna

Biblioteka ta był kiedyś najwspanialsza w całej Azji i wielką dumą społeczności tamilskiej. Niemniej jednak budynek spalili się w 1981 roku, w czasie zamieszek po strzelaninie trzech policjantów syngaleskich podczas konfliktu politycznego. W rezultacie, prawie 100.000 książek zostało...

Pełny Opis AtrakcjiGóry Knuckles Rejon:Kandy i Hill Country

Góry Knuckles Góry Knuckles znajdują się w środkowej części Sri Lanki. Ich nazwa pochodzi od ich kształtu zaciśniętej pięści, która tworzy malowniczą krainę czarów. Wierzenia i obyczaje, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie zostały dobrze zachowane w tych...

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Wilpattu Rejon:Północny Zachód

Park Narodowy Wilpattu. Park ten jest największy obszarowo z całej wyspy. Willu-pattu znaczy Kraina Jezior i jest jednym z czołowych Rezerwatów przyrody na Sri Lance. Różnorodność roślinności sprzyja gęstej populacji gatunków drapieżnych, a szczególnie lampartów, z których...

Pełny Opis AtrakcjiSinharaja Rainforest Rejon:Południowy Zachód

Trzeba go zobaczyć podczas wizyty na Sri Lance! Jest on schowany pośród wzgórz i pagórków, oraz wielu plantacji herbaty. Majestatyczna sceneria południowych wzgórz przeniesie Cię do świata magi i czarów, to właśnie Las Deszczowy Sinharaja. Jest to ostatni dziewiczy lasu tropikalnego...

Pełny Opis Atrakcji Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+