Klasyczna wycieczka objazdowa - Sri Lanka 

Klasyczna wycieczka objazdowa po Sri Lance

 

Dzień 1

 

Przylot na Sri Lankę i odbiór przez opiekuna/kierowcę

Odbiór z lotniska w Kolombo przez opiekuna i transfer do hotelu klimatyzowanym samochodem w centralnej części Sri Lanki. Szofer-przewodnik będzie z Państwem przez całe wakacje. Po południu czas na relaks w hotelu, przy basenie lub zwiedzanie okolicy.

 

Obiado-kolacja

 

Dzień 2

Z rana przejażdżka na słoniu a następnie w dowolnym czasie przejazd do antycznej stolicy Sri Lanki Polonnaruwa.

 Polonnaruwa to średniowieczna, druga z kolei stolica Sri Lanki. Wielka atrakcja turystyczna i archeologiczna ciągnąca się wzdłuż wschodniego brzegu ogromnego sztucznego zbiornika wodnego Parakrama Samudra, utworzonego w celu zapewnienia dawnej stolicy wody. Cały kompleks archeologiczny leży na rozległym terenie - piesza wycieczka może zająć cały dzień, ale Państwo będą tam z kierowcą, więc będzie szybciej i wygodniej samochodem. Znajduje się tam również Muzeum Archeologiczne (7,30-18,00) z makietami dawnej stolicy oraz pojedyncze przedmioty z wykopalisk. W północnej części miasta znajdują się zachowane w zadziwiającym stanie ruiny dawnej stolicy zatopione we wspaniałych tropikalnych ogrodach. Tu można poczuć magię tego wspaniałego miejsca.

 

A późnym popołudniem polecamy relaks w hotelu.

Obiado-kolacja

 

 

Dzień 3

Sigiriya Rock Fortress.

W dowolnym czasie, polecamy z rana, kiedy nie jest bardzo gorąco zacząć wspinaczkę na Fortecę Sigiriya. Mogą Państwo zrobić to w dowolnym tempie, gdyż nie są Państwo z grupą innych ludzi.

Sigiriya to skalna forteca oraz ruiny  pałacu mieszczące się w sercu Sri Lanki. Ruiny cytadeli, z której król ojcobójca Kassapa (447-495) uczynił swą stolicę, rozciągają się na stromych zboczach i na szczycie „Lwiej Skały”, granitowego bloku o wysokości 370 m, górującego nad otaczającą ze wszystkich stron dżunglą. Do ruin prowadzi ciąg korytarzy i schodów, dochodzących do paszczy kolosalnego lwa z cegły i z gipsu. Zabytki te są otoczone przepięknymi ogrodami, stawami i innymi konstrukcjami. Sigiriya jest jednym z najlepiej zakonserwowanych miast Azji i posiada tytuł Dziedzictwa Narodowego UNESCO.

 

W drodze powrotnej można poprosić kierowce aby zatrzymał się w wiosce artystycznej, gdzie można nabyć ręcznie wyrabiane pamiątki.

 

Wieczorem wypoczynek w hotelu,

Obiado-kolacja.

 

Dzień 4

Po śniadaniu czekają na Państwa dwie niesamowite atrakcje – Aukana I Ritigala.

Aukana,

 Znajduje się tu jeden z najbardziej znanych obiektów turystycznych kraju czyli największy na Sri Lance posąg stojącego Buddy (wys. ponad 13 m), wykuty w skale w V w., w okresie panowania króla Dhatusena (455-473 r.). Delikatna i umiejętna rzeźba Buddy uczłowiecza i skromnie ujawnia podstawową formę ciała, kiedy twarz jest niewzruszona, co przewiduje aurę duchowej supremacji.

Ritigala

Ścisły rezerwat Ritigala, masyw skalny porośnięty lasem monsunowym z bogactwem zwierząt (m.in. słonie indyjskie, niedzwiedzie wargacze, jelenie sambary, aksisy i mund-aki) oraz częściowo zarośniety zbiornik retencyjny Nachchaduwa Wewa. W rezerwacie tym znajduje się 70 skalnych jaskiniach, które były zamieszkane już w pierwszym wieku przed naszą erą. Rośnie to wiele dzikich orchidei.

 

Jeszcze jedna noc w Polonnaruwa,

Obiado-kolacja

 

Dzień 5

Dambulla, Aluvihare, Matale I ogrody z przyprawami

Po śniadaniu wyruszą Państwo aby przeżyć kolejne przygody zwiedzając niesamowite zabytki Sri Lanki

 

Dambulla, Klasztor wykuty w skale, od dwudziestu dwóch stuleci święte miejsce pielgrzymkowe Sri Lanki, składa się z pięciu sanktuariów i stanowi największy i najlepiej zachowany zespół świątyń skalnych na Sri Lance. Jest on szczególnie cenny ze względu na buddyjskie malowidła ścienne, pokrywające powierzchnię 2 100 m2 oraz na 157 posągi.

 Aluvihare to niezwykły klasztor położony w malowniczej dolinie na północ od miasta Matale

Zwiedzanie Ogrodów z przyprawami w Matale.

 

Przejazd do uroczego hotelu The Mansion czyli ‘ Dworu’ w stylu Lankijskim  pomieszanym z Angielskim.

Obiado-kolacja

 

Dzień 6

Ogrody Botaniczne Peradeniya, Kandy + zakupy

Najpierw  zwiedzanie Ogrodów Królewskich Peradeniya.

Mniej więcej 6 kilometrów od Kandy w zakolu rzeki Mahaweli rozpościera się największy i najwspanialszy na Sri Lance  ogród botaniczny Peradeniya. Początki ogrodu sięgają XIV wieku, kiedy to syngaleski władca Radża Widźajabahu, około 1370 roku założył tu wspaniały kompleks pałacowo – parkowy.

Okres wielkiego rozkwitu i świetności ogrodu przypada na wiek XVII, kiedy powstało królestwo Kandy, a ogrody stały się królewskimi.   Na 60 hektarach zgromadzono przedstawicieli flory cejlońskiej oraz z kontynentu azjatyckiego i innych miejsc. Jest tutaj blisko 7 tysięcy gatunków roślin pochodzących ze wszystkich klimatyczno – roślinnych regionów strefy międzyzwrotnikowej. Królewska Aleja Palmowa ( 800 okazów palmy królewskiej ) wiedzie do centralnie położonego Wielkiego Ronda. Po lewej stronie jest kawiarnia gdzie można napić się czegoś zimnego i chwilę odpocząć. Tuż obok rozpościera się wielki trawnik gdzie rośnie od 1827 roku (!) wielki figowiec (beniaminek), zacieniający imponującą powierzchnię 1600 m2 – mówi się, że jest to największe drzewo na świecie.

Powrót do Kandy, zakupy, można odwiedzić lokalne targowisko z kolorowymi straganami. Polecam sklep z herbatę Mlesna, ceny przystępne, ładne pudełka i dobra herbata.

 

Powrót do hotelu

Obiado-kolacja

 

 

 

Dzień 7

Świątynia Zęba, Muzeum Herbaty, występ artystów

 

Najpierw zwiedzanie Światyni Zęba,

Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy. Jest to najbardziej czczony obiekt kultu dla buddystów. Temple of the Tooth Relic (Dalada Maligawa) w Kandy, jest uważany za święte miejsce kultu wśród wyznawców buddyjskich.

Przyjazd do Muzeum Cejlońskiej Herbaty niedaleko Kandy. Herbata jest duma Lankijczyków, dlatego ważne jest dogłębne poznanie historii  i tradycji związanych z herbatą.

 

Występ artystów

Wieczorem wezmą Państwo udział w pokazach tradycjonalnych tańców Sri Lanki z widowiskowym zakończeniem artystów stąpających po rozżarzonych węglach.

 

Powrót do hotelu,

Obiado-kolacja

 

 

Dzień 8

Tego dnia, po śniadaniu, wyruszą Państwo w drogę do pięknej górzystej krainy okrytej zielenią plantacji hetrbaty.

Krętymi drogami pośród gór i pagórków, malowniczych wsi i miasteczek udadzą się Państwo do miasta Nuwara Eliya. Po drodze zatrzymają się Państwo aby skosztować złotego płynu wytwarzanego w tych regionach: Cejlońskiej herbaty. Tu odkryją Państwo sekret smaku herbaty oraz sekrety jej przetwarzania. Przewodnik oprowadzi Was po przetwórni herbaty oraz wytłumaczy proces przetwarzania. Nuwara Eliya to miasto usytuowane w środkowej części Sri Lanki. Leży na wysokości prawie 2 tys. m n.p.m. u stóp najwyższej góry w kraju, Mount Pedro. Nuwara Eliya to główne centrum produkcji herbaty na wyspie. Liczne plantacje tworzą typowy dla tej części krajobraz: jak z widokówki. Miasto powstało w czasach kolonialnych Miasto założył i umodelował na wzór brytyjski sam Samuel Baker (odkrywca źródeł Nilu). Wycieczka po mieście.

Wodospady. Po drodze będzie można odwiedzić wodospady, piękne do fotografii.

Obiado-kolacja

 

Dzień 9

Nuwara Eliya : Zwiedzanie miasta, oraz wodospady

Po śniadaniu kierowca zawiezie Państwa do okolicznych wodospadów. Zwiedzanie miasta.

Obiado-kolacja

 

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd na południowy-wschód Sri Lanki, do Parku Narodowego Yala.

Jeep safari po Parku narodowym Yala

 

Park Narodowy Yala jest jednym z najlepszych parków na świecie do obserwacji i fotografowania lampartów w naturze. Yala jest jednym z najbardziej znanych w Sri Lance parków narodowych. Dzika natura, zróżnicowany krajobraz oraz setki zwierząt i ptaków dodadzą wrażeń do Twoich wakacji. Podczas Jeep Safari można zaobserwować wiele dzikich słoni i lampartów , krokodyli, niedźwiedzia wargacza, bawoły, kolorowe ptaki oraz wiele, wiele innych zwierząt.

 

Objado-kolacja

 

 

Dzień 11

Wycieczka po forcie Galle  (objekt UNESCO)

 

 

Galle Fort. Jest on najbardziej znany wśród atrakcji regionu, gdyż został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Został on wybudowany przez holendrów, a liczba kolonialnych budynków daje uczucie, jeśli jesteś gdzieś pomiędzy Europą a Azją. Galle Fort jest jednym z najwspanialszych przykładów ufortyfikowanego miasta zbudowanego przez Europejczyków w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, z połączeniem europejskich stylów architektonicznych i tradycji Azji Południowej.

 

Następnie przejazd do hotelu na wybrzeżu

Obiado-kolacja

Dzień 12

Dzień wolny – wypoczynek na plaży

Dzień 13

Dzień wolny – wypoczynek na plaży

Dzień 14

Przejazd do Kolombo i zwiedzanie gwarnej stolicy, która ma piękną kolekcję kolonialnych hoteli i ruchliwej dzielnicy rynku znanej jako The Pettah. Czas na zakupy.

Dzień 15

Przejazd na lotnisko  a następnie przelot do Polski

 

 

Cana:

 

 • Zakwaterowanie Standardowe*: 8,590 zł/osobę ***
 • Zakwaterowanie Luksusowe:** 9,990 zł/osobę***
 • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

 

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.
** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* . 
*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 


CENA OBEJUJE:

 

 

 • szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
 • transport klimatyzowanym samochodem
 • noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
 • posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę

 


CENA NIE OBEJMUJE:

 

 

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej


Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Amaya Hills Rejon:Kandy i Hill Country

Amaya Hills Hotel położony jest w jednym z najbardziej znaczących historycznie miejsc na Sri Lance – Kandy. Hotel ten zapewnia naprawdę niezwykły komfort i doświadczenia, które ucieleśniają ducha tego starożytnego miasta. Od nowoczesnych udogodnień do starożytnych zabiegów...

Pełny Opis HoteluAtrakcje w Ofercie

Galle Fort Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Galle Fort Galle to najbardziej znane wśród atrakcji regionu miejsce. Został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako najlepszy przykład ufortyfikowanego miasta wzniesionego przez Europejczyków w Azji południowej i południowo-wschodniej. Został on wybudowany przez...

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Yala Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Yala Park Narodowy Yala leży w południowo-wschodniej części wyspy. Jest jednym z najbardziej znanych w Sri Lance parków narodowych. Podzielony jest na dwie części: większa zachodnia, zwana także Ruhunu, oraz mniejsza wschodnia. Pod względem wielkości Yala ustępuje...

Pełny Opis AtrakcjiAnuradhapura Rejon:Złoty Trójkąt

Anuradhapura i Bothi Tree Historyczne święte miasto, jest wielkim dziedzictwem kulturowym i religijnym Sri Lanki. Rośnie tam najstarsze drzewo świata (bothi tree), nazywane drzewem oświecenia. Drzewo liczy ponad 2 tys. lat! Legenda głosi, ze medytował pod nim sam Budda i tam właśnie...

Pełny Opis AtrakcjiSigiriya – Lwia Skała Rejon:Złoty Trójkąt

Sigiriya – Lwia Skała Mieści się w samym sercu Sri Lanki. To skalna forteca, gdzie znajdują się ruiny starożytnego pałacu i twierdzy, zbudowane za czasów panowania króla Kassapy, który założył tam swą stolicę. W kartach historii władca ten zapisał się, jako ojcobójca....

Pełny Opis AtrakcjiColobmo Rejon:Południowy Zachód

Spacer po gwarnej stolicy Colombo, która ma piękną kolekcję kolonialnych hoteli i ruchliwej dzielnicy rynku znanej jako The Pettah. Wybierz eleganckie bary, kawiarnie i sklepy.

Pełny Opis Atrakcji Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+