Sri Lanka: wycieczka objazdowa - Na Tropie Lampartów + Antyczne Miasta 

Sri Lanka –  Na tropie Lampartów  + Antyczne Miasta

 

 


To NIE jest wycieczka dla tych, którzy spodziewają się doświadczeń takich jak z wycieczek grupowych – czyli masowej turystyki. Wycieczka ta została zaprojektowana specjalnie dla tych, którzy nie chcą zwyczajnych wakacji. Ten program to więcej niż tylko zwykłe wczasy – to prawdziwa przygoda. Sri Lanka jest wyspą pełną wspaniałych atrakcji, które zachwyca prawdziwych podróżników, a nie zwykłych turystów. Jeśli jesteś podróżnikiem a nie turystą, to jesteś we właściwym miejscu. Polanka Travel odchodzi od typowych schematów wakacyjnych, tworzymy inspirujące przygody, które zachwycą Państwa i pozostawią pod ogromnym wrażeniem. Wiele miejsc zawartych w programie tej wycieczki znajduje się poza utartymi szlakami turystycznymi.
Osobisty kierowca / przewodnik z klimatyzowanym samochodem będzie towarzyszył Państwa przygodzie podczas wycieczki objazdowej po tej niesamowitej wyspie. Uwaga zostanie skupiona na poszukiwaniu dużych kotów Sri Lanki: Lampartów. Drugim, ale zarówno ważnym elementem tych wakacji będą antyczne miasta Sri Lanki. Antyczne miasta, które Państwo odwiedzą to Anuradhapura, Polonnaruwa i Sigiriya. Istotną zaletą tej wycieczki są wybrane przez nas hotele. Nie są to wielkie turystyczne typowo europejskie hotele, a piękne, nietypowe lankijskie wille, dwory z charakterem  oraz bungalowy  w stylu eko - aby poczuć się bliżej przyrody. Zakwaterowanie podczas wycieczki nie jest tanie i bezosobowe, natomiast luksusowe i ze spersonalizowaną obsługą.

 

Program wycieczki


Dzień 1


Przylot na Sri Lankę - Odbiór z lotniska a następnie przejazd do hotelu przy Parku Wilpattu klimatyzowanym samochodem na 3 noce. Po południu czas na relaks po podróży aby zebrać odzyskać energię po długim locie, gdyż następnego dnia zacznie się przygoda: tropienie lampartów czyli Lamparty cejlońskie Panthera pardus kotiya.

 

 

Dzień 2


Wcześnie rano oraz po południu wyjazd jeepem do Partu Narodowego Wilpattu w poszukiwaniu lampartów.
Park Narodowy Wilpattu. Park ten jest największy obszarowo z całej wyspy. Willu-pattu znaczy Kraina Jezior i jest jednym z czołowych Rezerwatów przyrody na Sri Lance. Różnorodność roślinności sprzyja gęstej populacji gatunków drapieżnych, a szczególnie lampartów, z których Wilpattu jest znany na całym świecie.
Lamparty cejlońskie ( Panthera pardus kotiya). Najlepszą porą, aby dostrzec te wspaniałe stworzenia swobodnie poruszające się wokół parku są wczesne poranki lub o zmierzchu. Badania stwierdzają, że 500 - 650 lampartów zamieszkuje Sri Lankę. Cejloński Lampart jest uznanym podgatunek indyjskiego Leoparda i jest największym w Azji spośród tych dużych kotów. Przeżycie tak niesamowitej przygody, którą jest spostrzeżenie lamparta, podczas Jeep safari, jest doświadczeniem, którego nie jest łatwo zapomnieć. Inne wspaniałym miejscem na Sri Lance, na oglądanie tych leniwych kotów jest Wilpattu Park Narodowy.

 

 

Dzień 3


Z rana przyjazd do pierwszego antycznego miasta podczas tej wycieczki – Anuradhapura a następnie  zwiedzanie miasta. Antyczne miasto Anuradhapura jest wielkim dziedzictwem kulturowym i religijnym Sri Lanki. Obszar Anuradhapury rozciąga się na 3km kwadratowe i w tym obszarze rośnie najstarsze drzewo świata (bothi tree) liczące ponad 2 tys lat! Antyczne miasto Anuradhapura zawiera wiele archeologicznych i architektonicznych cudów okrytych legendami i tajemnicą. W 380 roku p.n.e. Anuradhapura zdobyła miano stolicy Sri Lanki. Ostatni wieli król Anuradaphury, Mahasena panujący w latach 276-303 n.e. uświetnił to miasto budując wiele świątyń, których dobrze zachowane ruiny można podziwiać do dziś.

 

 

Dzień 4


Wolny na odpoczynek oraz na odkrywanie okolicy. Można odwiedzić lokalne miejscowości oraz świątynie. Te okolice nie są bardzo oblegane przez turystów co sprawia, że doświadczenia będą bardziej autentyczne, gdyż lokalne wsie nie są popsute przez turystów.

 

 

Dzień 5


Przyjazd do Miasta Dambulla na 3 noce.
Po południu czas na odkrywanie okolicy lub można zwiedzić Złotą świątynię Dambulla. Dambulla to klasztor wykuty w skale, od dwudziestu dwóch stuleci święte miejsce pielgrzymkowe Sri Lanki, składa się z pięciu sanktuariów i stanowi największy i najlepiej zachowany zespół świątyń skalnych na Sri Lance. Jest on szczególnie cenny ze względu na buddyjskie malowidła ścienne, pokrywające powierzchnię 2 100 m2 oraz na 157 posągi.

 

 

Dzień 6


Zwiedzanie drugiego z kolei antycznego miasta Sri Lanki na dwie noce – Polonnaruwa a następnie zwiedzanie miasta. Polonnaruwa to średniowieczna, druga z kolei antyczna stolica Sri Lanki. Wielka atrakcja turystyczna i archeologiczna ciągnąca się wzdłuż wschodniego brzegu ogromnego sztucznego zbiornika wodnego Parakrama Samudra, utworzonego w celu zapewnienia dawnej stolicy wody. Cały kompleks archeologiczny leży na rozległym terenie - piesza wycieczka może zająć cały dzień. Ale można też zwiedzać przemieszczając się rowerem bądź samochodem. Znajduje się tam również Muzeum Archeologiczne (7,30-18,00) z makietami dawnej stolicy oraz pojedyncze przedmioty z wykopalisk. W północnej części antycznego miasta Polonnaruwa znajdują się zachowane w zadziwiającym stanie ruiny dawnej stolicy zatopione we wspaniałych tropikalnych ogrodach. Tu można poczuć magię tego wspaniałego miejsca.

 

 

Dzień 7


Zwiedzanie ruin trzeciego z kolei antycznego miasta Sri Lanki – Sigiriya - Lwia Skała.
Skalna forteca oraz pałac mieszczące się w sercu Sri Lanki. Ruiny cytadeli, z której król ojcobójca Kassapa (447-495) uczynił swą stolicę, rozciągają się na stromych zboczach i na szczycie „Lwiej Skały”, granitowego bloku o wysokości 370 m, górującego nad otaczającą ze wszystkich stron dżunglą. Do ruin prowadzi ciąg korytarzy i schodów, dochodzących do paszczy kolosalnego lwa z cegły i z gipsu. Zabytki te są otoczone przepięknymi ogrodami, stawami i innymi konstrukcjami. Sigiriya jest jednym z najlepiej zakonserwowanych miast Azji i posiada tytuł Dziedzictwa Narodowego UNESCO.

 

 

Dzień 8


Przyjazd do kulturowej stolicy Sri Lanki – Kandy. Po południu czas na zwiedzanie miasta oraz świątyni Sri Dalada Maligawa, w której  znajduje się najcenniejsza relikwia buddyjska: ząb samego Buddy. Wieczorem pokaz tradycjonalnych tańców z różnych regionów Sri Lanki.
Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy. Jest to najbardziej czczony obiekt kultu dla buddystów. Temple of the Tooth Relic (Dalada Maligawa) w Kandy, jest uważany za święte miejsce kultu wśród wyznawców buddyjskich.

 

 


Dzień 9


Wyjazd wcześnie z rana w góry Sri Lanki do miejscowości Haputale na dwie noce. Droga wiedzie przez porośnięte herbatą wzgórza i malownicze wsie i miasteczka. Będą mieli Państwo możliwość odwiedzić przetwórnie herbaty oraz zobaczyć cały proces jej przetwarzania. Widoki są to jak z pocztówki. Po drodze będą Państwo również mijać wodospady, na życzenie kierowca się zatrzyma aby zrobić zdjęcia. Późnym popołudniem przyjazd do Haputale i czas wolny.
Haputale położone jest na wysokości 1431 m.n.p.m. .Obszar ma bogatą różnorodność biologiczną z licznymi ciekawymi gatunkami flory i fauny. Miasto Haputale otoczone jest wzgórzami pokrytymi lasami chmur i plantacji herbaty. W mieście znajduje się chłodniejszy klimat niż w jego otoczenia, ze względu na jego wysokie położenie. Stąd rozciąga się sceniczny widok na południowe równiny  Sri Lanki. Południowo-Zachodnia granica zbiornika Uva  jest oznaczony przez grzbiety gór Haputale, które ciągną się do Równin Hotrona a następnie na zachód do i Szczytu Adama. Program CNN nazwał Haputale jednym z najczęściej pomijanych miejsc w Azji.

 


Dzień 10


Trekking po górskich ścieżkach Haputale.

 

 


Dzień 11


Przyjazd do Parku Narodowego Yala w poszukiwaniu Leopardów.
Popołudniowe Safari w Parku Yala.
Park Narodowy Yala jest jednym z najlepszych parków na świecie do obserwacji i fotografowania lampartów w ich środowisku naturalnym. Yala jest jednym z najbardziej znanych w Sri Lance parków narodowych. Dzika natura, zróżnicowany krajobraz oraz setki zwierząt i ptaków dodadzą wrażeń do Twoich wakacji. Podczas Jeep Safari można zaobserwować wiele dzikich słoni i lampartów , krokodyli, niedźwiedzia wargacza, bawoły, kolorowe ptaki oraz wiele, wiele innych zwierząt.

 

 


Dzień 12


Ostatni dzień i ostatnia szansa na wytropienie dużych kotów Sri Lanki – lampartów. Poranne i popołudniowe Safari w Parku Yala.

 

 


Dzień 13


Przyjazd do Galle i zwiedzanie miasta, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Fort Galle . Jest on najbardziej znany wśród atrakcji regionu, gdyż został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Został on wybudowany przez holendrów, a liczba kolonialnych budynków daje uczucie, jeśli jesteś gdzieś pomiędzy Europą a Azją. Galle Fort jest jednym z najwspanialszych przykładów ufortyfikowanego miasta zbudowanego przez Europejczyków w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, z połączeniem europejskich stylów architektonicznych i tradycji Azji Południowej.

 

 


Dzień 14


Przejazd na lotnisko w Colombo a następnie powrót do kraju.

 

Cana:
 
•    15,490 zł/osobę***
•    Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)
 

*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę
 


CENA OBEJUJE:
 
 
•    szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
•    transport klimatyzowanym samochodem
•    noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
•    posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
•    obsługę lokalnych przewodników
•    bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
•    opiekę lokalnego przewodnika
•    wizę
 

CENA NIE OBEJMUJE:
 
•    posiłków nie wymienionych w programie
•    innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej

 Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Kandy House Rejon:Kandy i Hill Country

Kandy House to wyjątkowy rodowy dwór zapewniający spokój i ciszę dla swoich gości. Hotel usytuowany jest w bujnym, tropikalnym ogrodzie blisko Kandy. Budynek należał do bogatego dziedzica, który nielegalnie wybudował ten dwór używając dachówek, które w tym czasie były dozwolone...

Pełny Opis HoteluAtrakcje w Ofercie

Oglądanie wielorybów: Płetwale Błękitne Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Oglądanie wielorybów: Płetwale Błękitne Płetwale Błękitne to największe ssaki świata. Mierzą ponad 30-metrow, a ich waga dochodzi do 190 ton. W 1966 roku, z powodu licznych polowań objęto je ochrona. Zobaczyć na żywo to ogromne stworzenie graniczy z cudem. Jak jednak wiemy cuda...

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Yala Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Yala Park Narodowy Yala leży w południowo-wschodniej części wyspy. Jest jednym z najbardziej znanych w Sri Lance parków narodowych. Podzielony jest na dwie części: większa zachodnia, zwana także Ruhunu, oraz mniejsza wschodnia. Pod względem wielkości Yala ustępuje...

Pełny Opis AtrakcjiKandy Rejon:Kandy i Hill Country

Kandy, zwany także kulturalna stolica Sri Lanki jest rozłożone wokół jeziora. Kandy jest domem dla Świątyni Zęba, gdzie słynny ząb Buddy jest trzymane, Famous Esala Perahera (festiwal zęba).

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Wilpattu Rejon:Północny Zachód

Park Narodowy Wilpattu. Park ten jest największy obszarowo z całej wyspy. Willu-pattu znaczy Kraina Jezior i jest jednym z czołowych Rezerwatów przyrody na Sri Lance. Różnorodność roślinności sprzyja gęstej populacji gatunków drapieżnych, a szczególnie lampartów, z których...

Pełny Opis AtrakcjiAnuradhapura Rejon:Złoty Trójkąt

Anuradhapura i Bothi Tree Historyczne święte miasto, jest wielkim dziedzictwem kulturowym i religijnym Sri Lanki. Rośnie tam najstarsze drzewo świata (bothi tree), nazywane drzewem oświecenia. Drzewo liczy ponad 2 tys. lat! Legenda głosi, ze medytował pod nim sam Budda i tam właśnie...

Pełny Opis AtrakcjiSigiriya – Lwia Skała Rejon:Złoty Trójkąt

Sigiriya – Lwia Skała Mieści się w samym sercu Sri Lanki. To skalna forteca, gdzie znajdują się ruiny starożytnego pałacu i twierdzy, zbudowane za czasów panowania króla Kassapy, który założył tam swą stolicę. W kartach historii władca ten zapisał się, jako ojcobójca....

Pełny Opis AtrakcjiPolonnaruwa Rejon:Złoty Trójkąt

Zabytkowa Polonnaruwa Polonnaruwa, to zabytkowe miasto, średniowieczna druga z kolei stolica Sri Lanki. Jest wielka atrakcja turystyczna i archeologiczna ciągnąca się wzdłuż wschodniego brzegu ogromnego sztucznego zbiornika wodnego Parakrama Samudra, utworzonego w celu doprowadzenia...

Pełny Opis Atrakcji Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+