Sri Lanka - Sielanka: ObjazdówkaDzień 1

 

Odbiór z lotniska w Kolombo i transfer do hotelu klimatyzowanym samochodem do hotelu  w centralnej części Sri Lanki. Szofer-przewodnik będzie z Państwem przez całe wakacje. Po południu czas na relaks, lub zwiedzanie okolicy.

 

 

Dzień 2

 

Przejażdżka na słoniu, a popołudniu wspinaczka na górę Sigiriya. Sigiriya jest Skalną Fortecę, cytadelą królewską z V w. n.e. ze słynnymi freskami na ścianach skalnej jaskini oraz Lustrzaną Ścianą ze szlifowanego marmuru - prawdopodobnie najwspanialszy zabytek architektoniczny na całej wyspie.

 

 

Dzień 3

 

Przyjazd do Kandy. Zwiedzanie stolicy kulturowej Kandy wraz ze Świątynią Zęba i muzeum herbaty. Miasto Kandy położone jest w malowniczej dolinie, której uroku dodaje bardzo duże jezioro. Świątynią Zęba jest najważniejszą świątynię buddyjską na Sri Lance z relikwią Zęba samego Buddy! Czas na odkrywanie okolicy, zagłębienie się w lokalną kulturę lub zakupy. Wieczorem występ Tradycjonalnych tańców z różnych regionów Sri Lanki.

 

 

Dzień 4

 

Po śniadaniu przejazd samochodem do miejscowości Nuwara Eliya, która jest również znana pod nazwą ‘Mała Anglia”. Większość miasta została wybudowana podczas gdy wyspa była pod władaniem Brytyjczyków. Kręta droga wije się pomiędzy plantacjami herbaty, które wyglądają zupełnie jak te z widokówek. Można się zatrzymać i robić zdjęcia. Zatrzymają się w jednej z przydrożnych przetwórni herbacianych aby skosztować herbaty. Producenci herbaty oprowadzą Państwa po przetwórni i pokażą proces przetwarzania herbaty. W Nuwara Eliya spacer po mieście, zwiedzanie.

 

 

Dzień 5

 

Z rana trzygodzinna przejażdżka pociągiem! To niesamowite przeżycie. Podróż ta została wpisana do Księgi Guinnessa jako jedna z najpiękniejszych podróży na świecie. Dostaną państwo miejsce w ostatnim wagonie, który jest wagonem obserwacyjnym z wielkimi oknami. Pociąg przejażdżka przez wiele tuneli w przepięknych górach. Następnie pośród malowniczych plantacji herbaty oraz ogrodów warzywnych. Prosimy o przygotowanie aparatów fotograficznych ponieważ te widoki trzeba koniecznie sfotografować. Przyjadą Państwo do miejscowości Ella. Ella jest malowniczą wioską, gdzie krajobrazy odbierają oddech. Relaksacyjny spacer po górach wybranym szlakiem do ‘Małego Końca Świata’ gdzie widoki są niesamowite. Ella Gap jest górską rozpadlinę, skąd rozciąga się przepiękna panorama na okoliczne wzgórza. Jest tu również wiele pięknych wodospadów.

 

 

Dzień 6

 

Przejazd na południowy zachód Sri Lanki i popołudniowe jeep safari po najpiękniejszym parku na Sri Lance Yala. gdzie można zobaczyć setki dzikich zwierząt, włącznie ze słoniami, leopardami, niedźwiedziami, krokodylami, bawołami, szakalami oraz wiele pięknych, kolorowych ptaków

 

 

Dzień 7

 

Zwiedzanie Lasu Deszczowego Sinharaja. Sinharaja Forest Reserve jest Parkiem Narodowym wpisanym w 1989 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Las ten jest określany jako tropikalny, nizinny Las Deszczowy oraz jako tropikalny wilgotny wiecznie zielony. Sinharaja jest bez wątpienia wielkim skarbem natury z ogromną różnorodnością środowiska gdzie występuje większość endemicznych dla Sri Lanki gatunków.

 

 

Dzień 8-13 ( 6 nocy)

 

Przejazd do wybranego hotelu na plaży na 7 dni

 

 

Dzień 14

 

Wszystko co dobre szybko się kończy – transfer na lotnisko i przelot do kraju.

 

 

 

 

 

Cana:

 

 • Zakwaterowanie Standardowe*: 7,490 zł/osobę ***
 • Zakwaterowanie Luksusowe:** 12,490 zł/osobę***
 • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

 

 

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.
** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* . 
*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 


CENA OBEJMUJE:

 

 • szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
 • transport klimatyzowanym samochodem
 • noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
 • posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę

 


 
CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej

 Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Atrakcje w Ofercie

Park Narodowy Yala Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Yala Park Narodowy Yala leży w południowo-wschodniej części wyspy. Jest jednym z najbardziej znanych w Sri Lance parków narodowych. Podzielony jest na dwie części: większa zachodnia, zwana także Ruhunu, oraz mniejsza wschodnia. Pod względem wielkości Yala ustępuje...

Pełny Opis AtrakcjiKandy Rejon:Kandy i Hill Country

Kandy, zwany także kulturalna stolica Sri Lanki jest rozłożone wokół jeziora. Kandy jest domem dla Świątyni Zęba, gdzie słynny ząb Buddy jest trzymane, Famous Esala Perahera (festiwal zęba).

Pełny Opis AtrakcjiSri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy Rejon:Kandy i Hill Country

Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy To jedna z najbardziej wyjątkowych świątyń na Sri Lance, obiekt ogromnej czci buddystów. To tu przechowywana jest najświętsza relikwia – ząb należący do samego Buddy. Legendy powiadają, ze ząb został wykradziony ze stosu...

Pełny Opis AtrakcjiNuwara Eliya Rejon:Kandy i Hill Country

Nuwara Eliya To herbaciana stolica Sri Lanki. Miasto ze wszystkich stron otaczają piękne jak z widokówki plantacje herbaty. Nuwara Eliya znajduje się na wysokości 1868 m, panuje tam umiarkowany klimat. Wybierając się w tamte strony należy pamiętać o ciepłych ubraniach. To znakomite...

Pełny Opis AtrakcjiElla: Górskie Miasteczko Rejon:Kandy i Hill Country

Ella: Górskie Miasteczko Ella to niewielkie, urokliwe miasteczko położone wysoko w górach Sri Lanki. Jest idealnym miejscem do wędrówek górskich, do których zachęcają piękne, malownicze widoki. Znajduje się tu kilka tras wspinaczkowych. Jest to także dobry punkt wypadowy do...

Pełny Opis AtrakcjiPrzejazdy pociągiem Rejon:Kandy i Hill Country

Przejazdy pociągiem Przejazdy kolejowe na Sri Lance są popularnym i bardzo atrakcyjnym rodzajem transportu dla turystów, szczególnie w górach, gdzie sceneria zapiera dech w piersiach. Sieć kolejowa, która rozpoczęła działalność w 1864 roku, składa się z dziewięciu linii, z...

Pełny Opis Atrakcji Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+