Aktywne Wakacje na Sri Lance



Dzień 1

 

Odbiór z lotniska w Kolombo przez szofera-przewodnika klimatyzowanym samochodem. Przejazd do hotelu, czas na relaks na plaży lub przy basenie. Kolacje w formie bogatego bufetu.

 

 

Dzień 2

 

Zwiedzanie Kolombo oraz czas na zakupy. Kolombo ma wiele atrakcji wartych zobaczenia oraz sklepów do odwiedzenia!

 

 

Dzień 3

 

Przejazd do słynnego miasta Galle i zakwaterowanie u lokalnej, tradycjonalnej rodziny. Po południu zwiedzanie Fortu Galle. Wieczorem wspólne gotowanie z rodziną Lankijska, która zdradzi Wam sekrety gotowania przepysznych dań oraz zapozna z lokalnymi przyprawami. Wspólna kolacje z rodziną-hostem.

 


Dzień 4

 

Rejs statkiem aby oglądać wieloryby I delfiny w Zatoce Mirissa. Wieloryby – a dokładnie Płetwale Błękitne to największe zwierzęta, które kiedykolwiek zamieszkiwały naszą planetę. Aż ponad 90% szans na ich zobaczenie!!! Po południu relaks na plaży lub spacer po mieście i czas na zakupy.

 


Dzień 5

 

Sinharaja Las Deszczowy. Najlepiej jest tam dotrzeć z samego rana kiedy las budzi się do życia a doznać niesamowitego przeżycia gdyż można wtedy ujrzeć wiele rodzajów ptaków a jeszcze więcej usłyszeć. Spacer po dżungli tylko z wykwalifikowanym przewodnikiem który jest również ekspertem środowiska. W drodze powrotnej możliwość pływania w rzece w dżungli. Nad rzeką można zobaczyć wiele małp skaczących po drzewach. W tym lesie są malutkie wioski lub pojedyncze domki. Odwiedzą Państwo jedną rodzinę która zademonstruje jak się robi syrop trykiel. Trykiel jest syropem, który otrzymuje się poprzez ucięcie pędu kwiatu specjalnej palmy. Gdy syrop jest jeszcze niedojrzały jest on alkoholem zawierającym do 15% alkoholu, ma podobny smak do tak zwanego polskiego ‘bimbru’. Można skosztować. Gdy syrop jest dojrzały i jest słodki, jest poddawany procesowi po którym staje sie gesty i bardzo słodki. Inna metoda to zalanie syropem skorupki kokosa gdzie syrop zastyga po czym robi się twardy. Można skosztować oraz zakupić. Nie musi być w lodówce, więc jeśli dobrze zapakowany można zabrać ze sobą do kraju. Po południu zakwaterowanie w hotelu przy dżungli. Kolacja w hotelu.

 


Dzień 6

 

Park Narodowy Yalla: safari. Tu są największe szanse na zobaczenie leoparda w środowisku naturalnym. Park Narodowe Yalla słynie z pięknych krajobrazów i różnorodności gatunkowej zwierząt i ptaków. Podczas jeep safari po Parku, poznamy jego zróżnicowane krajobrazy - sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć przedstawiciela tzw. Wielkiej Czwórki czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia lub bawoła. Jest to również dobre miejsce do obserwowania ptaków - pelikanów, ibisów i kormoranów.Po południu relaks na plaży.

 

 

Dzień 7


Po śniadaniu wyjazd do górskiej miejscowości Ella. Ella jest malowniczą wioską, gdzie krajobrazy odbierają oddech. Relaksujący spacer po górach wybranym szlakiem do ‘Małego Końca Świata’ gdzie widoki są niesamowite. Ella Gap jest górską rozpadlinę, skąd rozciąga się przepiękna panorama na okoliczne wzgórza. Jest to również wiele pięknych wodospadów.

 


Dzień 8

 

Poranna trzygodzinna przejażdżka pociągiem! To niesamowite przeżycie. Podróż ta została wpisana do Księgi Guinnessa jako jedna z najpiękniejszych podróży na świecie. Dostaną państwo miejsce w ostatnim wagonie, który jest wagonem obserwacyjnym z wielkimi oknami. Pociąg przejażdżka przez wiele tuneli w przepięknych górach. Następnie pośród malowniczych plantacji herbaty oraz ogrodów warzywnych. Prosimy o przygotowanie aparatów fotograficznych ponieważ te widoki trzeba koniecznie sfotografować. W południe zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Nurwa Elia która jest również znana pod nazwą ‘Mała Anglia”. Większość miasta została wybudowana podczas gdy wyspa była pod władaniem Brytyjczyków. Po południu wycieczka po mieście a wieczorem relaks w hotelu.

 


Dzień 9

 

Przejazd samochodem do stolicy kulturowej Sri Lanki – Kandy. Kręta droga wije się pomiędzy plantacjami herbaty, które wyglądają zupełnie jak te z widokówek. Zatrzymają się w jednej z przydrożnych Fabryk herbacianych aby skosztować herbaty. Producenci herbaty oprowadzą Państwa po wytwórni i pokażą proces przetwarzania. Przyjazd do Kandy, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny pokaz tradycjonalnych tańców.

 


Dzień 10

 

Zwiedzanie stolicy kulturowej Kandy wraz ze Świątynią Zęba i muzeum herbaty. Miasto Kandy położone jest w malowniczej dolinie, której uroku dodaje bardzo duże jezioro. Świątynią Zęba jest najważniejszą świątynię buddyjską na Sri Lance z relikwią Zęba samego Buddy. Po południu przechadzka po najlepszym i najpiękniejszym ogrodzie azjatyckim - ogrodzie botanicznym Peradeniya. Znajduje się tu ponad 5 tysięcy roślin z całego świata!

 


Dzień 11

 

Przejazd do Dambulli, gdzie mieści się 5 świątyń jaskiniowych, najstarsza z nich powstała już w I w p.n.e. Jedna z nich wykuta jest w skale o wysokości 160 metrów. Świątynia jest uważana za największy na świecie kompleks jaskiń z malowidłami, które zajmują tu powierzchnię ponad 2 tys. m˛. W jaskiniach znajdują się ponadto liczne rzeźby i posągi Buddy. Po południu udamy się do Anuradhapury, pierwszej stolicy Sri Lanki z V w. p.n.e. Zobaczymy tam święte drzewo Sri Maha Bodhi, mające dla buddystów znaczenie religijne, gdyż zostało wyhodowane ze szczepu tego figowca, pod którym Budda doznał Oświecenia podczas medytacji oraz liczne świątynie (m.in. Wielką Stupę- Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości, dagobę Jethawanaramaya i wiharę (klasztor buddyjski) Abhayagiriya, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO).

 


Dzień 12

 

Przejażdżka na słoniu i wspinaczka na Sigiriya. Sigiriya jest Skalną Fortecę, cytadelą królewską z V w. n.e. ze słynnymi freskami na ścianach skalnej jaskini oraz Lustrzaną Ścianą ze szlifowanego marmuru - prawdopodobnie najwspanialszy zabytek architektoniczny na całej wyspie. Wieczorem coś dla ciała i duszy: Relaksacyjny masaż z użyciem tradycjonalnych aromatycznych olejków.

 


Dzień 13

 

Wszystko co dobre kiedyś się kończy: Przejazd na lotnisko i przelot do domu.

 
 

 

 

Cana:

 

 • Zakwaterowanie Standardowe*: 8,990 zł/osobę ***
 • Zakwaterowanie Luksusowe:** 12,490 zł/osobę***
 • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.
** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* . 
*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 


CENA OBEJMUJE:

 

 • szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
 • transport klimatyzowanym samochodem
 • noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
 • posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę

 


CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej

 



Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Atrakcje w Ofercie

Galle Fort Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Galle Fort Galle to najbardziej znane wśród atrakcji regionu miejsce. Został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako najlepszy przykład ufortyfikowanego miasta wzniesionego przez Europejczyków w Azji południowej i południowo-wschodniej. Został on wybudowany przez...

Pełny Opis Atrakcji



Mirissa - Plaże Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Mirissa - Plaże Mirissa to piękna wioska położna przy piaszczystej zatoce, gdzie woda oceanu jest przejrzysta a rafy koralowe wręcz zapraszają do snorklingu. Obecnie Mirissa staje się bardzo popularna za względu na duże kolonie wielorybów i delfinów zaobserwowane u wybrzeży...

Pełny Opis Atrakcji



Oglądanie wielorybów: Płetwale Błękitne Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Oglądanie wielorybów: Płetwale Błękitne Płetwale Błękitne to największe ssaki świata. Mierzą ponad 30-metrow, a ich waga dochodzi do 190 ton. W 1966 roku, z powodu licznych polowań objęto je ochrona. Zobaczyć na żywo to ogromne stworzenie graniczy z cudem. Jak jednak wiemy cuda...

Pełny Opis Atrakcji



Park Narodowy Yala Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Yala Park Narodowy Yala leży w południowo-wschodniej części wyspy. Jest jednym z najbardziej znanych w Sri Lance parków narodowych. Podzielony jest na dwie części: większa zachodnia, zwana także Ruhunu, oraz mniejsza wschodnia. Pod względem wielkości Yala ustępuje...

Pełny Opis Atrakcji



Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy Rejon:Kandy i Hill Country

Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy To jedna z najbardziej wyjątkowych świątyń na Sri Lance, obiekt ogromnej czci buddystów. To tu przechowywana jest najświętsza relikwia – ząb należący do samego Buddy. Legendy powiadają, ze ząb został wykradziony ze stosu...

Pełny Opis Atrakcji



Nuwara Eliya Rejon:Kandy i Hill Country

Nuwara Eliya To herbaciana stolica Sri Lanki. Miasto ze wszystkich stron otaczają piękne jak z widokówki plantacje herbaty. Nuwara Eliya znajduje się na wysokości 1868 m, panuje tam umiarkowany klimat. Wybierając się w tamte strony należy pamiętać o ciepłych ubraniach. To znakomite...

Pełny Opis Atrakcji



Ella: Górskie Miasteczko Rejon:Kandy i Hill Country

Ella: Górskie Miasteczko Ella to niewielkie, urokliwe miasteczko położone wysoko w górach Sri Lanki. Jest idealnym miejscem do wędrówek górskich, do których zachęcają piękne, malownicze widoki. Znajduje się tu kilka tras wspinaczkowych. Jest to także dobry punkt wypadowy do...

Pełny Opis Atrakcji



Przejazdy pociągiem Rejon:Kandy i Hill Country

Przejazdy pociągiem Przejazdy kolejowe na Sri Lance są popularnym i bardzo atrakcyjnym rodzajem transportu dla turystów, szczególnie w górach, gdzie sceneria zapiera dech w piersiach. Sieć kolejowa, która rozpoczęła działalność w 1864 roku, składa się z dziewięciu linii, z...

Pełny Opis Atrakcji



 Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+