Wielka Piątka Sri Lanki: Przyroda i ZwierzętaDzień 1 

 

Przylot do Kolombo i transfer klimatyzowanym samochodem do hotelu w miejscowości Kalpitiya na dwie noce.

 

 

Dzień 2 

 

Wcześnie rano oraz po południu wyprawa łodzią w ocean, poza rafy koralowe w poszukiwaniu wielorybów: Pletwali błękitnych, które są największymi zwierzętami jakie kiedykolwiek zamieszkiwały ziemię oraz Kaszalotów, które są największym uzębionym gatunkiem wielorybów na świecie. Głębokie wody półwyspu Kalapitiya, gdzie znajdują się płyty kontynentalne, są idealnym habitatem dla gigantycznych drapieżników. Te drapieżniki potrzebują nurkować wiele set metrów aby zdobyć ulubiony pokarm, taki jak gigantyczne kałamarnice. Po zakończeniu poszukiwań Kaszalotów, wykwalifikowany przewodnik, skupi uwagę na poszukiwaniu delfinów długoszczękich, których często można zobaczyć setki a nawet tysiące, zaledwie kilka kilometrów od brzegu.

 

 

Dzień 3 

 

Po śniadaniu, przejazd do hotelu przy Parku Narodowym Wilpattu na dwie noce. Po południu Jeep Safari w poszukiwaniu niedźwiedzi wargaczy oraz Leopardów. Wilpattu jest również domem dla ponad 250 gatunków ptaków, przy czym Azjatycki słoń, jeleń mundżak indyjski, sambar, szakal, oraz bawół są innymi zwierzętami, które często można spotkać w parku.

 

 

Dzień 4 

 

Z rana czas na relaks. Po południu następna ekscytująca wyprawa do parku Wilpattu w poszukiwaniu Leopardów i niedźwiedzi wargaczy.

 

 

Dzień 5

 

Po śniadaniu wyjazd do hotelu w Kandy na jedną noc. Popołudniowa wizyta w Świątyni Zęba Buddy, relaks lub spacer po mieście i zakupy. Wieczorem pokaz tradycjonalnych tańców z różnych regionów Sri Lanki.

 

 

Dzień 6 

 

Po śniadaniu przyjazd do Parku Narodowego Mineriya -  jeep safari po Parku gdzie w niektórych miesiącach można zobaczyć niesamowite widowisko gromadzenie się słoni przy zbiorniku wodnym. Jednorazowo można zobaczyć do 350 osobników!  Widowisko to zostało wpisane w światową dziesiątke najbardziej niesamowitch.

 

Dzień 7 

 

Po śniadaniu przejazd do górskiej miejscowości Nuwara Elia. Nuwara Eliya jest również znana pod nazwą ‘Mała Anglia”. Większość miasta została wybudowana podczas gdy wyspa była pod władaniem Brytyjczyków. Kręta droga wije się pomiędzy plantacjami herbaty, które wyglądają zupełnie jak te z widokówek. Można się zatrzymać i robić zdjęcia. Zatrzymają się w jednej z przydrożnych przetwórni herbacianych aby skosztować herbaty. Producenci herbaty oprowadzą Państwa po wytwórni i pokażą proces przetwarzania. W Nuwara Eliya spacer po mieście.

 


Dzień 8

 

Z rana trzygodzinna przejażdżka pociągiem! To niesamowite przeżycie. Podróż ta została wpisana do Księgi Guinnessa jako jedna z najpiękniejszych podróży na świecie. Dostaną państwo miejsce w ostatnim wagonie, który jest wagonem obserwacyjnym z wielkimi oknami. Pociąg przejażdżka przez wiele tuneli w przepięknych górach. Następnie pośród malowniczych plantacji herbaty oraz ogrodów warzywnych. Prosimy o przygotowanie aparatów fotograficznych ponieważ te widoki trzeba koniecznie sfotografować. Przyjadą Państwo do miejscowości Ella. Ella jest malowniczą wioską, gdzie krajobrazy odbierają oddech. Relaksacyjny spacer po górach wybranym szlakiem do ‘Małego Końca Świata’ gdzie widoki są niesamowite. Ella Gap jest górską rozpadlinę, skąd rozciąga się przepiękna panorama na okoliczne wzgórza. Jest to również wiele pięknych wodospadów.

 

 

 Dzień 9

 

W hotelu przy Parku Narodowym Yala na 4 noce. Czas na relaks a po południu wyprawa Jeepem na safari w poszukiwaniu leopardów, niedźwiedzi wargaczy oraz słoni. Ostatnie badania pokazały, że park Yala ma największe na świecie zagęszczenie leopardów. Ponieważ leopardy są na najwyższym szczeblu wśród drapieżników parku, nie ukrywają się, dlatego można je bardzo często zobaczyć i sfotografować. Yala jest również najlepszym miejscem w Azji do zobaczenia, z reguły wstydliwego, niedźwiedzia wargacza. W parku Yala zamieszkuje ponad 250 słoni.

 

 

Dzień 10 

 

Poranne i popołudniowe Jeep safari po Parku Narodowym Yala w poszukiwaniu leopardów, niedźwiedzi wargaczy oraz słoni.

 

 

Dzień 11 

 

Po śniadaniu przejazd do hotelu przy Galle i zakwaterowanie na 3 noce. Po południu zwiedzanie Fortu Galle, który jest wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

 

 

Dzień 12-13 

 

Poranna podróż do portu rybackiego Mirissa i wypłynięcie łodzią w Ocean w poszukiwaniu wielorybów. Płetwale Błękitne i Kaszaloty są regularnie spotykane w tych wodach. Mirissa jest najlepszym miejscem na świecie na oglądanie Płetwali Błękitnych oraz jednym z najlepszych miejsc na oglądanie kaszalotów. Aż 95% szans na spotkanie wielorybów!

 

 

Dzień 14

 

Wszystko co dobre szybko się kończy – transfer na lotnisko i przelot do kraju.

 

 

 


Cana:

 

 • Zakwaterowanie Standardowe*: 7,490 zł/osobę ***
 • Zakwaterowanie Luksusowe:** 12,490 zł/osobę***
 • Bilet lotniczy: 0d 2,700 zł do 4,000 zł/osobę (zależy od sezonu)

* Zakwaterowanie Standardowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, czyste i podstawowe, w standardzie od hoteli eko do 3* w zależności od miejsca i sezonu.
** Zakwaterowanie Luksusowe: są to wybrane przez Polankę Travel hotele, wille i hotele butikowe o wysokim standardzie,  4-5* . 
*** Nie dotyczy okresu od 14 grudnia do 15 stycznia. Dopłata dla podróżujących w tym czasie to 1,300zł /osobę

 


CENA OBEJMUJE:

 

 • szofer-przewodnik angielskojęzyczny na całość pobytu
 • transport klimatyzowanym samochodem
 • noclegi: w hotelach według programu (lub takiego smego standardu jeśli w wymienionych nie ma     wolnych pokoji), w pok. 2-os, dopłata do pokoju 1-os. 390 USD/os.
 • posiłki wg programu (śniadania, z możliwością dopłaty to kolacji)
 • obsługę lokalnych przewodników
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę

 


CENA NIE OBEJMUJE:

 

 • posiłków nie wymienionych w programie
 • innych opłat niż wymienione powyżej, napiwków oraz wydatków natury osobistej


    Masz Pytanie? - Cliknij Tutaj - Chętnie Na Nie Odpowiemy  
Hotele w Ofercie

Atrakcje w Ofercie

Mirissa - Plaże Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Mirissa - Plaże Mirissa to piękna wioska położna przy piaszczystej zatoce, gdzie woda oceanu jest przejrzysta a rafy koralowe wręcz zapraszają do snorklingu. Obecnie Mirissa staje się bardzo popularna za względu na duże kolonie wielorybów i delfinów zaobserwowane u wybrzeży...

Pełny Opis AtrakcjiOglądanie wielorybów: Płetwale Błękitne Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Oglądanie wielorybów: Płetwale Błękitne Płetwale Błękitne to największe ssaki świata. Mierzą ponad 30-metrow, a ich waga dochodzi do 190 ton. W 1966 roku, z powodu licznych polowań objęto je ochrona. Zobaczyć na żywo to ogromne stworzenie graniczy z cudem. Jak jednak wiemy cuda...

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Yala Rejon:Galle i Południe Sri Lanki

Park Narodowy Yala Park Narodowy Yala leży w południowo-wschodniej części wyspy. Jest jednym z najbardziej znanych w Sri Lance parków narodowych. Podzielony jest na dwie części: większa zachodnia, zwana także Ruhunu, oraz mniejsza wschodnia. Pod względem wielkości Yala ustępuje...

Pełny Opis AtrakcjiKandy Rejon:Kandy i Hill Country

Kandy, zwany także kulturalna stolica Sri Lanki jest rozłożone wokół jeziora. Kandy jest domem dla Świątyni Zęba, gdzie słynny ząb Buddy jest trzymane, Famous Esala Perahera (festiwal zęba).

Pełny Opis AtrakcjiSri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy Rejon:Kandy i Hill Country

Sri Dalada Maligawa – Świątynia Zęba Buddy To jedna z najbardziej wyjątkowych świątyń na Sri Lance, obiekt ogromnej czci buddystów. To tu przechowywana jest najświętsza relikwia – ząb należący do samego Buddy. Legendy powiadają, ze ząb został wykradziony ze stosu...

Pełny Opis AtrakcjiNuwara Eliya Rejon:Kandy i Hill Country

Nuwara Eliya To herbaciana stolica Sri Lanki. Miasto ze wszystkich stron otaczają piękne jak z widokówki plantacje herbaty. Nuwara Eliya znajduje się na wysokości 1868 m, panuje tam umiarkowany klimat. Wybierając się w tamte strony należy pamiętać o ciepłych ubraniach. To znakomite...

Pełny Opis AtrakcjiElla: Górskie Miasteczko Rejon:Kandy i Hill Country

Ella: Górskie Miasteczko Ella to niewielkie, urokliwe miasteczko położone wysoko w górach Sri Lanki. Jest idealnym miejscem do wędrówek górskich, do których zachęcają piękne, malownicze widoki. Znajduje się tu kilka tras wspinaczkowych. Jest to także dobry punkt wypadowy do...

Pełny Opis AtrakcjiPrzejazdy pociągiem Rejon:Kandy i Hill Country

Przejazdy pociągiem Przejazdy kolejowe na Sri Lance są popularnym i bardzo atrakcyjnym rodzajem transportu dla turystów, szczególnie w górach, gdzie sceneria zapiera dech w piersiach. Sieć kolejowa, która rozpoczęła działalność w 1864 roku, składa się z dziewięciu linii, z...

Pełny Opis AtrakcjiPark Narodowy Wilpattu Rejon:Północny Zachód

Park Narodowy Wilpattu. Park ten jest największy obszarowo z całej wyspy. Willu-pattu znaczy Kraina Jezior i jest jednym z czołowych Rezerwatów przyrody na Sri Lance. Różnorodność roślinności sprzyja gęstej populacji gatunków drapieżnych, a szczególnie lampartów, z których...

Pełny Opis Atrakcji Sri Lanka Trvael  Facebook Twitter WordPress Google+